Поділитись:

На Волині заявляють про масову загибель свиней – Держпродспоживслужба перевіряє

Четвер, 13 серпня 2020, 16:20

фото ілюстративне 

Місцеві жителі Затурцівської ОТГ Локачинського району запевнили, що через невідому хворобу гинуть свині.

Люди розповіли, що у селах Зубильне, Семеринське та Холопичі – масовий падіж свиней. Місцеві жителі налякані, палять одяг, в якому контактували з тваринами, а їхні трупи закопують, – пише ІА "Волинські Новини". 

Селяни додають, що в трупах тварин майже відсутня селезінка, вона просто згнила.

Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Анатолій Тимофіюк зазначив, що вдалося зафіксувати лише один випадок і спеціалісти вже відібрали зразки для досліджень.

«До нас позавчора зателефонувала жіночка, яка повідомила, що в неї захворіли свині. Спеціалісти Локачинської районної державної ветеринарної лікарні і я особисто виїхали туди, відібрали зразки та направили на дослідження у Волинську обласну лабораторію та науково-дослідний інститут у Київ. Коли ми маємо підозру на африканську чуму свиней, то проводимо дослідження, відповідно до інструкції. Тобто сьогодні спеціалісти працюють на місці, де люди закололи хвору свиню, провели там дезінфекцію. Також дезінфекція проводяться й в інших господарствах. Вчора спеціалісти пройшли 84 двори, скарг від людей на хворих свиней не було», – зазначив Анатолій Тимофіюк.

Він спростував інформацію про те, що у дохлих свиней відсутня селезінка. Натомість каже, що потрібно ідентифікувати три хвороби: рожа, африканська чума та пастерельоз. Вони проявляються однаково – блювота, сині вуха тощо.

«При африканській чумі свиней температура буде до 42 градусів. Однак у тварин, яких власники дорізали, температура була 40,2. Тобто підвищеної температури не було, тому вони вирішили дорізати тварин», – сказав Анатолій Тимофіюк.

Селяни ж винять ферму в районі, звідки, мовляв вивозять туші свиней. На ці слова посадовець відповів, що туди виїжджали, але «тих свиней немає».

«Начальник районного управління має зустрітися з представником цієї ферми та спростувати ситуацію. Ми виїжджали на територію ферми, але дохлих тварин не знайшли. Доглядачі кажуть, що свині утримувалися, але їх чомусь перевезли», – прокоментував ситуацію начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

Щодо результатів досліджень, то їх можна буде дізнатися у вівторок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 вересня 2021
14 вересня 2021
13 вересня 2021
12 вересня 2021
11 вересня 2021
10 вересня 2021
08 вересня 2021
07 вересня 2021
05 вересня 2021