Поділитись:

Луцький юрист розповів про нову аферу на оренді квартир (відео)

Понеділок, 10 серпня 2020, 15:10

фото ілюстративне 

Шахраї придумали нову схему і наживаються на оренді квартир: аферисти виманюють гроші нібито шляхом укладення договору в нотаріуса. 

Про це повідомив луцький юрист Тарас Гупало, який, власне, з такою проблемною зіткнувся. 

За схемою шахрай, виманюючи жертву телефонними дзвінками, смс-повідомленнями, пропонує укласти договір оренди квартири, однак спочатку оплата йде за наторіальне засвідчення договору, а вже потім ви зустрічаєтеся нібито з власником квартири. 

"Я отримав повідомлення, що начебто власник здає квартиру в оренду. На перший погляд – звичайне оголошення на популярному сайті безкштовних оголошень. Проте в особи, яка надіслала це повідомлення, виникла підозра, що це оголошення є фіктивним. Я вирішив в ролі особи, яка начебто хоче взяти квартиру в оренду, перевірити це", – розповів юрист. 

При пропозиції зустрітися, аби оглянути квартиру, шахрай почав відмовлятися. А згодом сказав, що зустріч можлива, якщо буде оплата послуг нотаріуса. Як пояснив Тарас Гупало, зазвичай нотаріуси, які посвідчують договори оренди нерухомого майна, беруть або фіксований відсоток від суми оренди всього часу користування житлом, або ж ставку, яка сягає тисячі гривень.

Натоміст аферист зазначив, що послуга нотаріуса коштує 603 гривень. І наполягав, що перед тим, як зустрітися, треба зробити проплату. 

Також юрист зауважив, що при будь-яких нотаріальних оплатах вказують номер рахунку, а не банківської картки. Відтак шахрай вказав останнє. 

Пошукова система ресурсу за фото знайшла інші оголошення, відповідно до яких декілька років тому в іншій країні цю квартиру продали. 

Відтак юрист наголошує: перед тим, як орендувати нерухомість, варто зробити пошук за фото. Можливо, ви знайдете оголошення, в яких ці фото вже використовувалися. Також рекомендує не давати ніяких завдатків. 

Наступного дня те ж саме оголошення було на сайті, просто квартира начебто вже була розташована в іншому місті. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 вересня 2020
27 вересня 2020
26 вересня 2020