Поділитись:

Сусідські війни по-луцьки: деталі скандалу в ОСББ на вулиці Кравчука

П'ятниця, 07 серпня 2020, 20:00

Навколо будинку №15 на вулиці Кравчука людно. Обурені мешканці зібралися, аби перешкодити новій сусідці зробити у квартирі на першому поверсі кав'ярню. Сусідка сама говорити не прийшла – відправила адвоката. 

ОСББ на вулиці Кравчука, 15 працює з 2016 року. З того часу земельна ділянка навколо будинку належить мешканцям. І тільки на зборах мешканців слід вирішувати, як тією землею розпоряджатися. 

Нова власниця придбала квартиру №23 у цьому будинку минулого року. Тоді ж жінка змінила цільове призначення приміщення із житлового на комерційне. З січня мешканці насторожено спостерігали за роботами, які там велися. Ніхто із них не хоче у будинку комерційних закладів. Кажуть, бояться галасу, і не впевнені, що одного дня там не з'явиться черговий генделик. 

Лучанка Наталія Поліщук розповідає: розмови із представниками власниці вони вели ще в липні у вайбер-чаті. Там користувач під ніком Дмитро Анатолійович запевняв, що у планах його підопічної - відкрити саме кав'ярню. З випічкою і кавою, без основних страв чи алкоголю. Вхід планували робити з боку вулиці Кравчука. На це потрібен дозвіл мешканців. Ті його надавати відмовляються. 

Перший серйозний конфлікт виник у п'ятницю, 7 серпня. Цього дня о 18:00, розповідає лучанка Анна Єкименко-Поліщук, мали відбутися збори мешканців. Єдиним питанням порядку денного була заборона будівельних робіт на території ОСББ. Ця заборона означає для власниці неможливість облаштувати вхід з боку вулиці, як було задумано. 

Люди розповідають, що підприємиця вирішила спрацювати "на випередження". По обіді цього дня з болгаркою приїхали представники власниці. Вони спробували кинути переноску з квартири до металевого паркану навколо клумби, який загороджує хід до балконів. Підключити шліфувальну машину люди не дозволили. Боялися, що робітники знесуть їх металевий паркан. Люди викликали поліцію, муніципальну варту і інспектора держархбудконтролю.

"Збори мали бути сьогодні та завтра. Вони казали жителям "ми просто все побудуємо і узаконимо". Хотіли, видно, почати, поки ми не проголосували за заборону", – жваво говорять люди у натовпі. 

Поруч щось вирішує телефоном адвокат власниці квартири. Спершу каже, що коментувати ситуацію не буде, бо вже коментував нашим колегам. Ми наполягаємо на розмові, і чоловік неохоче погоджується.

Попри наявні скриншоти із вайбер-чату, він стверджує: ідеться не про кав'ярню, а про офісне приміщення. А працівники сьогодні просто намагалися потрапити всередину будівлі, аби забрати будівельне сміття. Тільки от паркан їм "перешкоджав". 

"Ніякого конфлікту нема. Це тільки позиція жильців невмотивована. Ви бачите, роботи не проводяться. Слава богу, відкрились зараз ворота. Я, як преставник власниці, маю можливість зайти принаймні до власності нарешті. З втручанням поліції, муніципалів і журналістів я зможу нарешті забрати будівельне сміття, яке досі мені не надавали можливості забрати. 

Крім того, я все ж таки надіюсь, у нас буде зараз документація, що стосується земельної ділянки та цього паркану, який перешкоджає в користуванні правом власності моєї клієнтки. Якщо стаття 42 Конституції України захищає право власності, то я маю право безперешкодного доступу до цієї власності. Я не хотів, щоб сьогодні це призвело до того, щоб я там зрізав там замки. Але в мене погоджений проект реконструкції, наданий моєю клієнткою, і я не бачу жодної перешкоди для того, щоб не завершити проект.

Проект погоджений міськими службами і міським архітектором. Відповідно, тут не буде жодного кафе. Те, що повідомляють жильці, не відповідає дійсності. Торгово-офісне приміщення, яке не передбачає великого потоку людей, які би перешкоджали нормальній життєдіяльності жильців цього ОСББ. 

Тому якраз у мене і стоїть питання законності дій мешканців і законності облаштування цього паркану. Ви бачите, тут є ворота, і не кожен навіть з тих людей, які тут живуть, може зайти", – говорить адвокат Олександр Лавренчук

На питання, чи можуть власники раптово змінити цільове призначення будівлі, адвокат відповідає: це домисли. 

"Це для мене незрозуміла позиція, яка не виправдовує ні благоустрою, ані будь-якої комунікації. Ми ж розумієм, що якщо це приміщення не житлове - то в будь-якому разі прийде час - і воно буде використовуватися за своїм цільовим призначенням. Я перевірив документацію, і не бачу жодних перешкод. В мене є погоджений проект реконструкції, і мене найняли для того, аби він був реалізований", - говорить Олександр Лавренчук.

На прохання показати згадані документи він відповідає: 

"Я покажу ці документи поліції, муніципальній варті, будь-кому, хто буде зацікавлений. Не бачу потреби зараз всім показувати, тому що тим більше ви (журналісти - авт..) не є спеціалістами". 

Поки ми говорили, двоє працівників відкрили нещодавно встановлені двері "балкону" зсередини, вистрибнули і забрали мішки із будівельним сміттям з-під будинку. Для цього їм навіть не довелося відкривати хвіртку. Вони потрапили всередину через двері під'їзду. Так, як зазвичай потрапляють до своїх помешкань інші жителі будинку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 вересня 2020
27 вересня 2020
26 вересня 2020