Поділитись:

Депутати хочуть створити спецорган, який поверне українську діаспору на батьківщину

Неділя, 02 серпня 2020, 05:35

Народні депутати хочуть створити спеціальний орган, який буде займатися репатріацією (поверненням) українців на батьківщину.

Про це у нашому спецпроєкті «Доторканні» розповів «слуга народу» Святослав Юраш, голова підкомітету з питань зв'язків і захисту прав та інтересів українців за кордоном, пише Громадське.

Він уточнив, що має «давню і добру взаємодію» з ключовими структурами української діаспори, як от зі Світовим конґресом українців.

«Ми дуже багато спілкувалися про різноманітні варіанти того, як можна покращувати державну взаємодію з діаспорою. Серед ідей, які є зараз, це створювати в напрямку репатріації українців додому якийсь орган, який буде цим займатися», – розповів Юраш.

За його словами, в Ізраїлі, Ірландії, Румунії, Албанії та інших країнах світу активно працюють над тим, щоб повертати своїх діаспорян назад на батьківщину. Каже, що там для цього втілюють різні економічні, соціальні та культурні програми.

«Для мене зрозуміло, що Україна має щонайменше 20 млн українців по всьому світу, і нам потрібно щось робити, щоб ці потенційні громадяни стали частиною нашого організму», – додав Юраш.

Під українською діаспорою розуміють українців, що перебувають за межами України, водночас усвідомлюють генетичну чи духовну єдність з Україною. Найбільше українців сьогодні проживають у Росії, США, Казахстані, Італії, Німеччині та інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 березня 2021
06 березня 2021
05 березня 2021
04 березня 2021
03 березня 2021