Поділитись:

Луцький мінізавод, де лише один працівник, за день виготовляє 50 тисяч свічок (фото)

П'ятниця, 31 липня 2020, 16:54

Луцький мінізавод із виготовлення свічок розташований у підвальному приміщенні Волинської єпархії Православної церкви України. 

Туди завітали гуртківці Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства. 

Священник Віталій Ващук розповів, що завод працює близько 8 років і забезпечує продукцією не тільки Волинську область. Свічки купують в інших областях України, а також відправляють за кордон (Польща, Румунія).

На заводі працює лише один працівник. За день виробляється 50 000 свічок. В роботу задіяний невеликий станок з двома барабанами, до яких прикріплений гніт з натуральної нитки. Товщина нитки залежить від товщини свічки. Нитка опускається в розчин з парафіну, стеарину, церезину. Через таку ванну нитка проходить 20 разів. Після цього потрапляє в спеціальний отвір, де визначається діаметр. Охолоджується і розрізається на потрібні частини. Готові вироби упаковують і відносять у складське приміщення.

Виготовлення свічок проводиться автоматично, але щоб продукція була якісною і користувалася попитом, потрібно бути дуже уважним.

Раніше свічки виготовлялись довше, за допомогою спеціальних форм. Зараз цей метод використовують при виготовлення стрітенських страсних свічок. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14:20
02 грудня 2020
13:00