Поділитись:

За зірвані гілочки, квіти, щепи в Луцькому зоопарку – штраф

Четвер, 23 липня 2020, 12:34

За знищення та пошкодження будь-яких об’єктів озеленення Луцького зоопарку передбачено штраф у розмірі 510 гривень.

Окрім цього, адміністрація залишає за собою право висвітлювати інформацію про подібні факти на офіційній сторінці, вказуючи ім’я та прізвище порушників цієї вимоги й оприлюднюючи їхні фото, аби унеможливити прояви дикунської поведінки відвідувачів у майбутньому, – наголосили в зоопарку. 

"Озеленення на території зоопарку має слугувати для задоволення естетичних потреб усіх відвідувачів, а не знищуватися окремими особами, які не знають правил поведінки у громадських місцях", – такі повідомлення з’явилися на касі та у квітниках Луцького зоопарку.

В адміністрації зазначили, що довго "трималися", сподіваючись усно докликатися до сумління відвідувачів. Адже знищення та пошкодження об’єктів озеленення на території зоопарку – то не поодинокі випадки, а системне явище. У відповідь на зауваження – хамство, причому з неадекватними уточненнями на кшталт "я за це гроші заплатив, купуючи квиток", "ой, що станеться, що кілька квіток зірвала", "наступного року краще цвістиме" і т. п.

У зоопарку над озелененням території працює дві людини. На придбання розсади, яка використовується для сезонного озеленення, теж ідуть чималі кошти.

"З нещодавнього: іде багатодітна родина, а в мами в руках – пучок лаванди, видертої у нас. На зауваження працівника зоопарку, що рослини рвати заборонено, глава сімейства відповідає, що "такого ніде не пише". Коли ж їх усіх підводять до заборонних табличок (а вони на території розміщені вже давно) і просять заплатити за завдану шкоду, знову батько, подаючи "гарний" приклад поведінки у громадському місці та дотримання вимог своїм дітям, розвертається і йде зі словами, що "ніхто й нічого платити не буде". Звичайно ж, легше вкрасти, особливо з огляду на ціну саджанців лаванди та їхню нинішню популярність. Ще один приклад: юнак, який просто зірвав у нас рослин на цілий букет, заявляє, що за це він вже заплатив – коли купував квиток на вхід. Коли зауваження робиш мамам-татам, чиї малолітні діти деруть квіти, то взагалі наражаєшся на "торнадо" й обвинувачення у ненависті до малят, бо ж "то дитина, і нічого не трапиться, як воно одну квіточку зірве!" А ще часто підтверджується приказка, що старе гірше малого. Бо коли дитя рве рослину – то проблема світосприйняття та виховання його батьків. А коли пенсіонерка, яка купила пільговий квиток, намагається поцупити у сумці саджанці квітів, то руки опускаються…" – розповіли в зоопарку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
04 травня 2021
23 квітня 2021
22 квітня 2021
17 квітня 2021
15 квітня 2021
09 квітня 2021
08 квітня 2021
07 квітня 2021
06 квітня 2021
02 квітня 2021
01 квітня 2021
31 березня 2021