Поділитись:

Автоматичне призначення пенсії: як це працює

Четвер, 16 липня 2020, 14:32

Запрацював новий сервіс Пенсійного фонду України – автоматичне призначення пенсії

Про це повідомляє пресслужба головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області.

Послуги вебпорталу Пенсійного фонду України пропонуються не лише для тих, хто незабаром має стати пенсіонером або вже ним є. Вони створені для всіх громадян, які мають і набувають страховий стаж. Через сервіси вебпорталу Пенсійного фонду України користувачі мають змогу контролювати надходження відомостей стосовно себе як застрахованих осіб, спілкуватися дистанційно зі спеціалістами Пенсійного фонду, отримувати документи в електронному вигляді, подати електронне звернення анкету для внесення змін до персональних даних у реєстрі застрахованих осіб, заяву на призначення/перерахунок пенсії, додаткові документи для допризначення пенсії, надати сканкопію трудової книжки.

З червня 2020 року в тестовому режимі можна подати анкету-заяву на автоматичне призначення пенсії. Нова послуга дасть можливість автоматично призначити пенсію без особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду за поданою анкетою-заявою на автопризначення пенсії. Для цього потрібно мати кваліфікований електронний підпис, сканер та доступ до Інтернету. У зручний для себе час кожен може зібрати всі необхідні документи для призначення пенсії, відсканувати їх та перевірити якість. Під час подачі онлайн-заяви відскановані файли потрібно підкріпити у відповідному розділі, кожен з яких містить перелік необхідних документів.

Ці документи можна подати на вебпортал заздалегідь, незалежно від часу виходу на пенсію, послуга доступна для всіх користувачів, які авторизувалися за кваліфікованим електронним підписом. Інформацію про надалі набутий страховий стаж можна буде додати або поновити. Документи, які надаються для призначення пенсії при опрацюванні звернення «Автопризначення пенсії», опрацьовуються спеціалістами Фонду.

За результатами опрацювання анкети-заяви буде сформована електронна пенсійна справа і користувач отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії на веб-порталі у розділі «Моя пенсія» та за допомогою СМС-повідомлення. Як це зробити? Докладнішу інформацію можна знайти на офіційній сторінці головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області за таким порядком:

  • Головна / Пресцентр / Новини / Актуально / Для майбутніх пенсіонерів: відеороз’яснення сервісу «Автоматичне призначення пенсії»;
  • Головна / Пресцентр / Новини / Актуально / Подаємо заяву онлайн у для автоматичного призначення пенсії.

Якщо немає можливості подати документи через вебпортал, можна прийти до центру обслуговування Пенсійного фонду й подати документи особисто. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 жовтня 2020
29 вересня 2020
25 вересня 2020
01 вересня 2020
19 серпня 2020
16 серпня 2020
08 серпня 2020
16 липня 2020
14:00
01 липня 2020
22 червня 2020
09 червня 2020
25 квітня 2020
14 квітня 2020
02 березня 2020
24 лютого 2020