Поділитись:

На штори: чи можуть батьки відмовитися від шкільних внесків

Вівторок, 07 липня 2020, 20:02
На штори: чи можуть батьки відмовитися від шкільних внесків

В Україні частина фінансування навчальних закладів все одно відбувається за кошти батьків. Проте вони не зобов'язані ні за що платити.

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 розповів юрист Громадської організації "Батьки SOS" Роман Бондаренко. 

"Закон говорить, що повна загальна середня освіта в Україні безоплатна. Батьки не зобов'язані ні за що платити. Батьки віддають дітей до комунальних садочків і шкіл, які вже забезпечуються державою. Батьки вже заплатили, коли платили податки", – зазначив фахівець.

Він наголосив, що кошти на ремонт школи можна закласти у кошторис завчасно.

"Часто адміністрація школи користується любов'ю батьків, коли перед першим вересня їх просять робити ремонт. Зрозуміло, що для своїх дітей вони готові зробити все, що можливо. Утім, утримання освітніх закладів – це відповідальність органів місцевої влади. Не батьків", – пояснив Роман Бондаренко. 

Він наголосив, що ніхто не має права вимагати здавати кошти на школу чи дитсадок, а це має бути за бажанням.

"Я б радив батькам користуватися казначейськими рахунками, які є в окремих школах, що мають фінансову автономію, або казначейськими рахунками в управліннях освіти, куди батьки можуть переказати кошти з цільовим призначенням. Ці гроші, коли потрапляють на рахунок. Стають державними.Тут не буде зловживань, бо треба робити тендери, оформлювати договір з підрядником. Ці кошти будуть спрямовані саме на цю школу", – пояснив Роман Бондаренко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів