Поділитись:

У Раді хочуть блокувати сайти і забороняти відео в YouTube

Вівторок, 30 червня 2020, 11:45
У Раді хочуть блокувати сайти і забороняти відео в YouTube

У доопрацьований проєкт закону "Про медіа", який повинні внести в Раду після 1 липня, значно розшили можливості блокування ЗМІ порівняно з початковим варіантом.

Про це повідомляє Страна.ua.

Так, передбачається ввести 5 видів санкцій: штраф, анулювання реєстрації медіа, анулювання ліцензії, заборона онлайн-медіа на території України, заборона іноземного аудіовізуального медіа-сервісу на території України.

Нацрада зможе встановлювати штраф самостійно. Інші санкції будуть запроваджені за рішенням суду.

Крім того, в законопроєкті з'явився окремий блок про реалізацію блокування онлайн-медіа.

Для медіа, доменне ім'я яких UA або УКР, вимагатимуть від реєстратора доменних імен припинити реєстрацію або супровід доменного імені. Також зобов'яжуть постачальника послуг хостингу (якщо він є резидентом України), припинити надання цих послуг.

У разі, якщо медіа зареєстровані в інших доменних зонах, зобов'яжуть провайдерів блокувати ресурс.

Для онлайн-медіа, які подають інформацію через платформи загального доступу до інформації (наприклад, Youtube), вимагатимуть обмежити доступ до сторінок цього ресурсу від власника платформи.

Також Нацрада отримає право звертатися до власників пошукових систем і соцмереж, в тому числі іноземних, з вимогою виключення або блокування в результатах пошуку або каталогах інформації, яка підпала під санкції в Україні.

Іншими словами, Нацрада буде вимагати не просто заблокувати сайт в Україні, а й закрити сторінки цього медіа в соцмережах, наприклад в Facebook, і не видавати його статті або інші інформаційні матеріали в пошукових системах Google, Yahoo, Bing та інших системах.

Відзначимо, що зараз заблокувати сайт можна лише після того, як будуть юридично доведені випадки порушення закону – наприклад, розслідувані кримінальні справи щодо контенту сайту.

Санкційні обмеження для ЗМІ, як і в минулій версії проєкту, будуть залежати від трьох груп порушень: незначних, значних і грубих. Наприклад, незначні порушення – це порушення термінів відповідей на запити Нацради, порушення термінів внесення змін до реєстру або недотримання вимог за вихідними даними.

Значні порушення – це оприлюднення будь-якої забороненої інформації. Стаття про те, яка інформація підпадає під заборону для медіа в новий проєкт перемістилася практично в повному обсязі зі старого закону.

Крім того, в документі з'явилася заборона на висловлювання, які спонукають до дискримінації на підставі гендерної ідентичності.

Як і раніше, законопроєктом вводиться пряма заборона на позитивне згадування комуністичних діячів СРСР – від секретарів райкомів і вище. Заборонено оприлюднювати матеріали, в яких демонструється символіка комуністичного або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму з метою виправдання або заперечення їх злочинного характеру.

У цю статтю внесли і новий пункт – заборонена трансляція висловлювань або матеріали, які принижують або показують зневагу до державної мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 квітня 2024
19 березня 2024
07 березня 2024
25 лютого 2024
13:38
24 лютого 2024
19 лютого 2024
12 лютого 2024
11 лютого 2024