Поділитись:

Найбільше у світі дослідження коронавірусу: вчені назвали основні симптоми

Субота, 27 червня 2020, 19:11

Одне з найбільших досліджень підтвердило перелік симптомів, який вказувала ВООЗ. Постійний кашель і лихоманка виявилися найбільш поширеними симптомами, пов'язані з COVID-19.

Про це інформує ТСН. 

Дослідники з п'яти університетів об'єднали дані з 148 окремих досліджень, щоб визначити загальні симптоми, з якими стикаються більше 24 000 пацієнтів з дев'яти країн, враховуючи Велику Британію, Китай і США.

Дослідження, опубліковане в онлайн-журналі PLoS ONE, є одним з найбільших оглядів, які коли-небудь проводилися за симптомами COVID-19. Дослідники також визнають, що існує велика частка людей, які мали вірус, але не проявляли симптомів.

Дослідження показало, що з 24410 випадків:

  • у 78 % була лихоманка (у показниках різних країн є розрив: у Сингапурі 72 % пацієнтів повідомили про температуру, у Кореї – 32 %);
  • 57 % повідомили про кашель, однак у Нідерландах про нього повідомили 76 %, у Кореї – 18 %;
  • 31 % повідомили про страждання від втоми;
  • 25 % втратили здатність відчувати запах;
  • 23 % повідомили про утруднене дихання.

Дослідники вважають, що відмінності в поширеності симптомів між країнами частково пов'язані з тим, як збиралися дані. 

З тих пацієнтів, які потребували стаціонарного лікування, 17 % потребували неінвазивної допомоги при диханні; у відділенні інтенсивної терапії потрібно було доглядати за 19 % пацієнтів, 9 % потребували інвазивної вентиляції, а 2 % була потрібна екстракорпоральна мембранна оксигенація. 

"Аналіз підтверджує, що кашель та лихоманка були найбільш поширеними симптомами у людей з позитивним результатом тесту на COVID-19. Це важливо, тому що це гарантує, що люди з симптомами можуть бути поміщені в карантин, щоб вони не заражали інших .Дослідження дає впевненість в тому факті, що ми мали рацію у визначенні основних симптомів, і воно може допомогти визначити, хто повинен пройти тестування", – зазначив хірург і науковий співробітник Інституту медичних досліджень в Лідсі Ріккі Вейд. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 липня 2020
04 липня 2020
03 липня 2020
02 липня 2020
09:10
01 липня 2020