Поділитись:

66% українців переконані, що коронавірус створили штучно

П'ятниця, 26 червня 2020, 15:04

66 % українців вважають, що коронавірус створили штучно. Зокрема українці впевнені, що вірус розробили в Китаї. 

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Із них 37 % обрали варіант, що коронавірус був «спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам». Ще 29 % обрали варіант, що коронавірус «зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю». 

Натомість в те, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився світом, вірять 18 % опитаних.

Довідково: 

Опитування відбувалося з 31 травня до 4 червня. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не належать території, які тимчасово не контролюються владою України: АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2 % для показників, близьких до 50 %, 2,1 % – для показників, близьких до 25 %, 1,4 % – для показників, близьких до 10 %.

Під час інтерв’ю респондентів просили обрати, з яким з трьох тверджень щодо походження коронавірусу і його поширення у світі вони згодні в більшій мірі. Твердження охоплюють такі погляди: (1) природне виникнення і згодом поширення у світі; (2) штучна розробка в лабораторії, але випадкове поширення у світі; (3) спеціальна розробка і навмисне поширення у світі для зменшення чисельності населення та/або завдання шкоди окремим країнам. Крім цього, респонденти могли назвати свій варіант.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів