Поділитись:

Жителі прилеглих до Луцька сіл залишаться без "привілеїв" містян

Середа, 20 липня 2016, 18:19
Жителі прилеглих до Луцька сіл залишаться без «привілеїв» містян

Мешканцям прилеглих до Луцька сіл, які не йдуть на співпрацю з містом, не дозволять користуватися такими благами обласного центру, як садочки, міські маршрутки з продовженим маршрутом і безкоштовне обслуговування в медзакладах.

Про це "Волинь24" розповів заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко.

Заступник луцького мера каже, що обласний центр із 1 вересня припиняє прийом заявок на відвідування дитячих садків від батьків дітей, які живуть за межами міста. Першою чергою це стосується тих населених пунктів, які відмовились від співпраці з Луцьком.

"У нас більше тисячі маленьких лучан стоїть в черзі до садочків і поки ми не задовільнимо їх потреби, приймати дітей з інших сіл ми не будемо. А на це можуть піти роки. Також ми розглядаємо варіант зміни схеми руху маршруток, які сполучають місто з селами.

Відповідно до законодавства, ми зобов'язані організовувати рух тільки в межах міста, тому те, що маршрутки їдять і в села – це наша добра воля", – наголошує Сергій Григоренко.

Посадовець також запевняє, що з проханням вкоротити такі маршрути до міської ради неодноразово звертались самі ж перевізники, мовляв їм невигідно їздити у села. До того ж обслуговувати міжміські, приміські маршрути повинні обласні чиновники. Змінювати маршрути планують поступово, протягом кількох місяців.

Водночас посадовець наголосив на тому, що дітей, які вже навчаються у луцьких школах та садочках, звичайно, ніхто не виганятиме. До слова, зараз у міських дитсадках – 800 дітей з сіл, утримування кожної з яких міському бюджету минулого року обходилось в 11 тисяч гривень. У школах – 1200 сільських дітей.

Усі ці "привілеї" міські владці планують забрати у мешканців тих сіл, які не захотіли ні приєднуватись до Луцька, ні співпрацювати з ним.

"Тим же селам, які підуть на співпрацю, ми максимально сприятимемо. Зокрема, це може бути ремонт окремих доріг, які з'єднують їх з Луцьком, відкриття філій ЦНАПу, відкриття фельдшерсько-акушерських пунктів або переобладнання існуючих, можливість для їхніх дітей відвідувати наші садочки, школи, музичні школи", – пояснює Сергій Григоренко.

Він наводить позитивний приклад Смолигівської об'єднаної громади, яка заключила окремий договір на обслуговування в луцькій поліклініці.

"Всі розуміють, що найкраща медицина, освіта та інші речі в Луцьку, але більшість еліти сільської, яка живе біля обласного центру, хитрує. Династії князьків, які там є, хочуть мати вплив на нас через земельні відносини, але не хочуть йти на співпрацю з Луцьком. Гірка Полонка просила нас просто так підключитись до нашої каналізації, а ми їм відмовили. Жидичинська сільська рада минулого року відмовилась від об'єднання, а тепер просить маршрутку до ліцею. Ви ж самостійна громада, то показуйте це!", – наголосив посадовець.

"Луцьк цікавить земля для розвитку, щоб було де створити мікрорайон на 10 тисяч населення, поставити гіпермаркет чи якесь виробництво, тому що місто повинне мати перспективу", – додав Григоренко.

Надрукувати
мітки:
коментарів