Поділитись:

Вибори в 23 окрузі: повідомили про перші порушення

Неділя, 17 липня 2016, 11:07

Видача бюлетенів виборцям без пред'явлення паспортів, порушення процедури в роботі ДВК, не зняті агітматеріали – ці та інші факти порушень фіксують спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА під час голосування на проміжних виборах до Верховної Ради України в одномандатному окрузі №23 (Волинська область).

Про це повідомили у прес-центрі Опори.

Так, в с. Омельне Ківерцівського району на дільниці № 070316 члени ДВК видають виборцям бюлетені без пред'явлення паспортів. На основі цього порушення спостерігач ОПОРИ склав відповідний акт.

Відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 2 Закону України "Про вибори народних депутатів"підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах депутатів, є: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах); паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

Також, спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА зафіксовано, що у с. Прилісне Маневицького району (ДВК № 070703) та с. Галузія (ДВК №070670) є випадки, коли один і той же член комісії видає виборцю бюлетень та працює із списком виборців.

Відповідно до ч. 3 ст. 85 Закону України "Про вибори народних депутатів" при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно участинах четвертій, п'ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці.

Також, виявлено розміщення агітаційних матеріалів на електроопорах та зупинках громадського транспорту у багатьох населених пунктах 23-го виборчого округу. Наприклад, у с. Карасин Маневицького району зафіксовано не зняту агітпродукцію Олександра Пирожика ("Свобода"), Ігоря Рицка (самовисування), Людмили Кирди("Батьківщина"); у с. Прилісне Ківерцівського району – зафіксована агітпродукція Олександра Пирожика, Ігоря Рицка, Юрія Кулачека (Блок Петра Порошенка "Солідарність"), Любові Балицької (самовисування); в смт. Маневичі – не знята агітпродукція Олександра Пирожика та Ігоря Рицка; у м. Ківерці – виявлено агітматеріали Ігоря Рицка, у с. Носовичі, с. Хорлупи та с. Котів Ківерцівського району – Олександра Пирожика.

Відповідно до ч. 2 ст. 70 закону України "Про вибори народних депутатів", передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування.

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 травня 2020
25 травня 2020