Поділитись:

Уряд виділив гроші на підтримку нововолинських ПТУ

П'ятниця, 15 липня 2016, 12:12

Уряд затвердив стабілізаційну дотацію місцевим бюджетам на видатки для професійно-технічної освіти у розмірі 97 млн 994 тис 600 гривень.

Відповідну постанову Кабінету Міністрів України № 420 прийняли 14 липня, – повідомляє Урядовий портал.

Допомога виділятиметься лише містам, бюджети яких не здатні профінансувати власні ПТНЗ.

Так, така дотація підтримає 20 міст, в яких питома вага видатків на фінансування професійно-технічних навчальних закладів є більшою, ніж 20% від загального обсягу видатків місцевого бюджету. У переліку – і Нововолинськ, обсяг стабілізаційної дотації місту – 6 084 грн.

"Це дуже потрібний крок для підтримки професійно-технічної освіти в Україні сьогодні. Я неодноразово наголошувала на тому, що малі міста обласного значення просто фізично не можуть дозволити собі фінансувати місцеві ПТНЗ виключно з власних бюджетів. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб питання фінансування професійно-технічної освіти було вирішено на системному рівні" ,– зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Крапку у проблемі фінансування професійно-технічної освіти має поставити новий закон "Про професійну освіту", в якому детально прописаний цей механізм. Зараз відповідний законопроект проходить погодження й протягом тижня має з'явитися у вільному доступі на сайті Верховної Ради України.

Нагадуємо, що зараз функціонування та фінансування професійно-технічної освіти в Україні регламентовано законом "Про професійно-технічну освіту" від 1998 року.

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 квітня 2020
03 квітня 2020
02 квітня 2020
01 квітня 2020