Поділитись:

На період надзвичайної ситуації уряд поверне державне регулювання цін

Вівторок, 14 квітня 2020, 17:02
На період надзвичайної ситуації уряд поверне державне регулювання цін

Від завтрашнього дня на період надзвичайної ситуації в Україні уряд повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби.

Про це у фейсбуці написав засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради Олексій Дорошенко.

Зі слів Дорошенка, завтра, 15 квітня, моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари.

"Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках і мати можливість впливати й на виробників, або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування", – зазначив він.

Під державне регулювання підпадають: гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу.

"Можу сказати, що вперше так чітко визначений перелік продукції, включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зростати", – додав Олексій Дорошенко.

Державне регулювання також розповсюджується на медичні маски та рукавички як засоби індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.

Нагадаємо: три роки тому Україна вирішила позбавитися від можливості впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів