Поділитись:

"Приклад з гречкою заразливий", – експерт прогнозує здорожчання хлібу

Субота, 09 липня 2016, 11:05

До осені 2016 року в Україні можуть різко зрости ціни на хліб.

Про це повідомляє "Finance.ua".

Такий прогноз озвучив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Приклад з гречкою заразливий: бізнесмени побачили, що на одному локальному ринку можна добре заробити. В Україні стає дедалі менше виробників хліба, раніше в кожному регіоні було безліч таких заводів. Зараз їх небагато, ринок монополізується, залишається кілька великих заводів.

Але якщо в регіоні працюють 2-3 компанії, з іншої області хліб туди вже не повезуть. В результаті ми приходимо до того, що виробники хліба пшеницю будуть купувати теж у великих компаній, зерно стає важко законтрактувати. Дрібним покупцям можливість закупити зерно вже просто не випаде. Контракти підписані на десятки і сотні мільйонів доларів", – сказав він.

При цьому експерт наголосив, що значна частина зерна йде на експорт, усередині країни споживається менше.

"Тому скупити зерно, щоб потім зіграти на підвищенні ціни на хліб стало можливим. Дуже активно останнім часом стали рости великі компанії, що виробляють хліб. Вони поводяться якось дуже агресивно, що наштовхує на думку – неможливість законтрактувати зерно пов'язана з ними, в тому числі. А раз так – ми можемо отримати ту ж проблему, як і з гречкою, тільки вже на хлібі", – підкреслив він.

Нагадаємо, гречка в Україні рекордно подорожчала – за кілограм крупи просять вже до 50 грн.

Надрукувати
мітки:
коментарів