Поділитись:

Лісівники соціальні: подорож рекреаційними пунктами Волині (фото)

Субота, 09 липня 2016, 15:00

На Волині вздовж автомобільних доріг міжнародного та обласного значення функціонує 97 рекреаційних пунктів, облаштованих лісівниками.

Ділове видання Волині "Конкурент" відгукнулося на запрошення Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства взяти участь в організованому прес-турі. Упродовж п'ятниці, 8 липня, журналісти проїхали від Луцька до Шацького району, зупиняючись на запланованих місцях та спілкуючись із людьми, які забезпечують функціонування відпочинкових зон.

Отже, перший вихід з автобусу відбувся зовсім скоро після виїзду з обласного центру, а саме на території рекреаційного пункту "Пролісок", що у Ківерцівському районі.

Перша зупинка - рекреаційний пункт Перша зупинка - рекреаційний пункт "Пролісок"

На вході відвідувачів зустріне фірмовий магазин "Лісовичок", де подорожуючі матимуть змогу придбати натуральну консервну продукцію, яку виготовляють у цехах лісогосподарських підприємств.

На вході розташований фірмовий магазин На вході розташований фірмовий магазин "Лісовичок"...

...де можна придбати та скуштувати натуральну продукцію><span class=...де можна придбати та скуштувати натуральну продукцію

Лісівники переконують, що цей новозбудований рекреаційний пункт – один з найкращих в Україні та найсучасніший на Волині.

Головний лісничий "Ківерцівського лісового господарства" Анатолій Іщик розповів, що реконструкція "потянула" на 378 тисяч гривень, не враховуючи підключення електроенергії.Це єдиний пункт, де за тривале перебування доведеться заплатити. Вартість задоволення – 200 гривень за весь день. Якщо ж людина просто захоче зупинитися та перекусити, то коштів брати не будуть.

Анатолій Іщик каже, що все робили для людей><span class=Анатолій Іщик каже, що все робили для людей

Гості матимуть у своєму розпорядженні мангали...><span class=Гості матимуть у своєму розпорядженні мангали...

...та проведену воду><span class=...та проведену воду

До оформлення дизайну долучилася головний спеціаліст відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Марія Христецька. Журналісти зауважили вдалу роботу жінки.

Журналісти зауважили стильне оформлення клумб...><span class=Журналісти зауважили стильне оформлення клумб...

...зауважили та пішли кататися на гойдалці><span class=...зауважили та пішли кататися на гойдалці

Креативні дрова><span class=Креативні дрова

Вирізана скульптура, яка залишилася у спадок від старого рекреаційного пункту><span class=Вирізана скульптура, яка залишилася у спадок від старого рекреаційного пункту

Поснідавши, представники ЗМІ продовжили свою мандрівку. Враховуючи, що наступна зупинка була аж в Любомльському районі, багато мандрівників заснуло, а прокинушись, вийшли вже поблизу траси міжнародного сполучення "Київ-Ковель-Ягодин". Тут на гостей чекали відвідини рекреаційного пункту "Машівський бір".

Нова вивіска...><span class=Нова вивіска...

...та більш  раритетна><span class=...та більш раритетна

Відпочинкова зона функціонує з 1976 року та щороку поновлюється. Представник "Любомльського ЛГ" розповів,що планується добудувати ще дві альтанки та гойдалку для дітей. Чоловік зауважив, що через придорожнє розташування, "Машівський бір" регулярно приймає велику кількість відпочиваючих.

Наробивши достатньо фотографій та вислухавши спеціаліста, журналісти, подібно до хоббітів із "Володаря перснів", прийнялися за "другий сніданок", посмакувавши місцеву чорницю.

Волинська чорниця...><span class=Волинська чорниця...

...яка вражає своїми розмірами><span class=...яка вражає своїми розмірами

Забравши колег із районних видань, подорожуючі рушили далі. В Шацькому районі першим на мандрівників чекав "Дубовий гай".

Це ще один із реставрованих рекреаційних пунктів, який "Шацьке УДЛГ" збудувало за власний кошт, витративши близько 100 тисяч гривень.

Комплекс має чотири бесідки><span class=Комплекс має чотири бесідки

Дві гойдалки><span class=Дві гойдалки

Ну і туалет><span class=Ну і туалет

А ще таких імпровізованих лелек><span class=А ще таких імпровізованих лелек

Неподалік "Дубового гаю" розташований ще один гарний пункт – "Затишок".

Відпочинкові зони збудовані фактично в один час і досить подібні за дизайном. Щоправда "Затишок" може похизуватися наявністю шпаківень.Як зазначив один із лісівників, птахи зараз там не живуть, бо полетіли у відпустку.

Знову гойдалки для діток...><span class=Знову гойдалки для діток...

...чи то для чоловіків><span class=...чи то для чоловіків

Такі чорниці ростуть на території Такі чорниці ростуть на території "Затишку"

Далі маршрут трохи змінив цільове призначення: журналістам вирішили показати розсадники дерев та розповісти про шкідника короїда, який нищить волинські сосни. Досвідчені учасники прес-турів лісівників вирішили, що ця інформація для них вже відома і вирішили подосліджувати знайденого жука, висовуючи різноманітні теорії його походження.

Журналісти досліджували знайденого жука><span class=Журналісти досліджували знайденого жука

А ще журналісти отримали змогу скупатися у місцевому озері.

Журналісти отримали змогу скупатися у воді місцевого озера...><span class=Журналісти отримали змогу скупатися у воді місцевого озера...

...або просто зробив селфі на фоні водойми><span class=...або просто зробив селфі на фоні водойми

До речі, тимчасових тату не  буває><span class=До речі, тимчасових тату не буває

Перед тим як взяти остаточний курс на Луцьк, лісівники завезли вже трішки змучених представників ЗМІ до ще одного рекреаційного пункту – "Поліського заїзду".

Головна особливість цієї зони для відпочинку полягає у тому, що вона не розташована біля якихось популярних доріг, а орієнтована на жителів довколишніх сіл. Тут також присутні шпаківні, а ще забезпечено наявність чистої води.

Відвідувачі мають доступ до чистої води><span class=Відвідувачі мають доступ до чистої води

Петро Романуха спробував себе у ролі фотографа><span class=Петро Романуха спробував себе у ролі фотографа

Тут теж наявні шпаківні><span class=Тут теж наявні шпаківні

Попрощавшись із шацькими лісівниками, мандрівники вирушили додому. Журналісти районних видань покинули делегацію у Любомлі, всі інші їхали до Луцька. Проте, без чергової зупинки не обійшлося, оскільки в Ковельському районі, в рекреаційному пункті "Соснячок", на пресу чекав чай, щоб зігрітися.

Остання зупинка - рекреаційний пункт Остання зупинка - рекреаційний пункт "Соснячок"...

... де якраз відпочивала молодь><span class=... де якраз відпочивала молодь

Ці хлопці переконані, що кращого місця для проведення дозвілля не знайти><span class=Ці хлопці переконані, що кращого місця для проведення дозвілля не знайти

Чай, перед останнім відрізком дороги додому><span class=Чай, перед останнім відрізком дороги додому

Надрукувати
мітки:
коментарів