Поділитись:

Як у Луцьку ховатимуть померлих через коронавірус (перелік заходів)

Четвер, 02 квітня 2020, 15:28
Як у Луцьку ховатимуть померлих через коронавірус (перелік заходів)

У Луцьку затвердили Положення про поховання мешканців міста Луцька та населених пунктів Прилуцького старостинського округу, померлих внаслідок спалаху особливо небезпечних інфекційних хвороб. 

Відповідне рішення ухвалили у четвер, 2 квітня, під час позачергового засідання виконавчого комітету. 

“Коли ми тільки увійшли в режим епідемії, то що зіштовхнулися з тим, що виникає багато питань, як правильно проводити поховання людей, які померли через коронавірус”, – сказав секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт. 

Посадовець зазначив, що цим положенням детально роз’яснюється хто буде відповідальним за довіз та поховання померлих:

“Усі поховання проводитиме Луцький спецкомбінат комунально-побутового обслуговування. Буде виділено спеціальний автомобіль, водія і людей, які будуть проводити поховання, забезпечать захисним одягом та всіма необхідними засобами”.

Окрім цього, відспівування померлих будуть проводити на кладовищах, щоб виключити ймовірність поширення інфекції у храмі. 

Також Пустовіт додав, що під час поховань у людей можуть збирати персональні дані, відповідно до розпорядження головного санітарного лікаря України. 

“Не чиніть, будь ласка, опір, такі зараз правила”, – резюмував секретар.

Організація поховання

1. Алгоритм транспортування тіл мешканців міста Луцька та населених пунктів Прилуцького старостинського округу, померлих від особливо небезпечних інфекційних хвороб, або з підозрою на них, в умовах стаціонару:

  • визначене коло осіб працівників медичного закладу в засобах індивідуального захисту (далі – ЗІЗ) підв’язують тіло, упаковують його в непроникний герметичний пакет-мішок та перекладають на каталку;
  • транспортують у патологоанатомічне відділення, в якому працівники цього відділення здійснюють дії, передбачені порядком проведення розтину тіл осіб, померлих від особливо небезпечних інфекційних хвороб, або з підозрою на них;
  • працівники патологоанатомічного відділення після розтину та обробки тіла дезінфекційним хлорвмісним розчином запаковують у непроникний герметичний пакет-мішок. Після чого повідомляють у телефонному режимі Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування (далі – Луцький спецкомбінат КПО) щодо необхідності транспортування;
  • працівники патологоанатомічного відділення вкладають тіло померлої особи у труну, яку щільно закривають, та передають труну з тілом покійного Луцькому спецкомбінату КПО.

2. Під час транспортування та перенесення тіл померлих від особливо небезпечних інфекційних хвороб або з підозрою на них використовується виключно транспорт та працівники Луцького спецкомбінату КПО, після кожного транспортування проводиться дезінфекція транспорту, ЗІЗ працівників Луцького спецкомбінату КПО.
3. Богослужіння за померлими проводяться безпосередньо біля місць захоронення, при здійсненні поховання померлого дозволяється перебувати одночасно не більше як 10 особам із забезпеченням відстані між ними не менше ніж 1,5 м.
4. Захоронення проводиться працівниками Луцького спецкомбінату КПО з використанням захисних костюмів та інших ЗІЗ із суворим дотриманням протиепідеміологічних вимог.
5. Луцький спецкомбінат КПО складає список осіб, які були присутні під час поховання, із зазначенням дати і часу перебування, вказується: прізвище, ім’я, по батькові, адреса проживання, контактний номер телефону та невідкладно надає його витяг в управління охорони здоров’я Луцької міської ради.
6. Транспортування тіл померлих від особливо небезпечних інфекційних хвороб або з підозрою на них проводиться спеціально підготовленим транспортом Луцького спецкомбінату КПО.
7. Поховання тіл померлих від особливо небезпечних інфекційних хвороб або з підозрою на них здійснюється у закритій труні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів