Поділитись:

Волинські посадовці нагадали за відповідальність за порушення карантину

Середа, 25 березня 2020, 16:17

У Волинській облдержадміністрації закликають волинян не порушувати умов карантину, дотримуватися самоізоляції, перетинаючи кордон та не гуляти з дітьми у людних місцях.

Про це зазначала заступниця голови Волинської ОДА Тетяна Щербак 25 березня під час брифінгу.

“Просимо вас не гуляти з дітьми на дитячих майданчиках, де великі скупчення людей. Якщо ви хочете трішки погуляти з дитиною, то обирайте безпечні місця. Не ходіть загальними парками, тому що діти можуть так само заражатися, як і дорослі”, - наголосила заступниця.

Вона зауважила, що досвід іноземних країн показує, що діти переносять вірус краще, однак ліпше не наражатися на небезпеку.

“В умовах надзвичайної ситуації за порушення умов карантину вводиться адміністративне правопорушення. І якщо не будуть виконуватися рекомендації лікарів, якщо ви перетнули кордон і розписалися у пам’ятці про самоізоляцію, підписуєте пам’ятку і ви її порушили, то можливе навіть настання кримінальна відповідальність”, - зауважила Тетяна Щербак.

 

Нагадаємо, що Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей», згідно якої порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, адміністративна відповідальність встановлена  за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19.

Крім того, підвищена кримінальна відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та викласти  ст. 325 Кримінального кодексу в такій редакції: "Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 квітня 2020
03 квітня 2020
02 квітня 2020
13:14
01 квітня 2020
31 березня 2020
28 березня 2020
27 березня 2020
26 березня 2020
15:20