Поділитись:

Сім питань не про роботу до Романа Іванюка

Понеділок, 02 листопада 2015, 16:36

Виконувач обов'язків голови державного підприємства"Укрспирт", лучанин Роман Іванюк розповів про відпочинок і джерела натхнення.

В інтерв'ю для видання Agravery.com Іванюк розповів як грав у першій лізі з баскетболу та чому любить кіно 80-х.

1. Які книги ви любите читати у вільний час?

Більше читаю професійну літературу. Першочергово те, що допомагає мені по менеджменту та лідерству. Раніше це була література про інвестиції, інвестбанкінг. Серед цих книг – багато напівхудожніх романів. До прикладу, про будні інвестбанків за кордом, історичні розвідки про розвиток різних великих корпорацій. Одні з найкращих – це "Liar's Poker" Michael Lewis, "The Rise and Fall of Long-Term Capital Management" Roger Lowenstein. Література про розвиток хедж-фондів практично з нуля та їхній занепад. Там люди розвивалися до того, що могли контролювати своїми фондами країнами. Цікаво те, якими категоріями ці люди мислять, як вони роблять розрахунки в майбутнє. Така література допомагає зрозуміти, наскільки Україна є маленька країна у світі, оцінити власні можливості й стимулювати себе до розвитку. Також регулярно читаю професійну літературу, переважно англійську.

Я не беру до рук романів, детективів. Немає на це часу. Іноді можу перечитати біографічні книги – як, скажімо, "Стів Джобс. Біографія". Люблю таку літературу, бо там багато цікавого для саморозвитку. Проте, повинен зізнатись, що за останні декілька місяців, внаслідок браку часу, я майже нічого не прочитав.

2. Улюблений вид спорту і чи встигаєте ним займатися?

Я люблю футбол та баскетбол. Не так давно отримав травму, зараз зосередився на відновлені. Раніше раз чи двічі на тиждень з друзями грав у футбол на великому полі, на свіжому повітрі. Регулярно брав участь у турнірах із баскетболу. Ним займався ще у дитинстві, грав у першій лізі України, тому це хобі у мене на все життя. А футбол на вулиці – це взагалі супер, можливість зустрітись зі старими друзями.

3. Який період світової історії вас приваблює найбільше і чому?

Найбільше приваблює Римський та Візантійський періоди. Чому? Тому що Римська імперія була побудована дві тисячі років тому, де принципи у суспільстві, розуміння суспільства і соціальна культура були не нижчими, ніж зараз у нас, в час технічного прогресу. Тоді практично ідеально побудували судову систему, економічну. Взагалі: все, що стосується Риму, в мене викликає захоплення. Багато читав та подорожував Італією, обходив всі розкопки.

Візантія цікавить у період падіння. Посеред нецивілізованого світу існував клаптик цивілізації. Як оазис серед отаманської імперії, турків. Чого вартий собор Святої Софії у Візантії, зведений імператором Костянтином І Великим, коли турки не могли побудувати ще триповерхової будівлі.

Також подорожував Стамбулом, особливо подобається візантійська панорама та описи 1453 року – падіння Константинополя. Адже тоді людям не було куди втікати: з усіх сторін або море, або турки. Їм залишалось або вижити, або загинути. У результаті – загинули. Неодноразову перечитував історичну літературу про останній день Візантії.

4. З ким із відомих людей ви б хотіли зустрітися і що запитали б?

Людина номер один, з ким хотів зустрітись, – це Warren Edward Buffett, відомий як Wizardof Omaha. Як на мене, він – геній. Інвестор і передвісник. Також хотів би зустрітися з засновником компанії "Tesla Motors" Elon Reeve Musk. Це людина, в якої є футуристичні ідеї, але вони працюють. Я про електрокари, у які раніше ніхто не вірив, а зараз всі інвестують, проект SpaceX. Зараз він створює проекти добування корисних копалини з астероїдів. Це футуристичні ідеї, які, на мою думку, будуть мати місце у найближчому майбутньому.

Дві мрії збулось. Зустрічався з Річардом Ча́рльзом Ніколасом Бренсоном. Дуже цікава людина.Також особисто для мене дуже пізнавальною була зустріч з екс-головою МВФ Домініком Стросс-Каном. Це людина з дуже глибоким розумінням економіки. Також хотів би побачитися з Чарлі Шином (це головний герой мого улюбленого фільму).

5. Останній фільм, який вас вразив?

Коли вдома вмикаю якесь кіно, що буває дуже рідко, мимоволі переглядаю свої улюблені старі фільми вісімдесятих років на оригіналі. Скажу відверто: з сучасних поки мене нічого вразило. Можливо, тому, що я не кіноман і за новинками не слідкую.

Мій найулюбленіший фільм – це "WallStreet" (1987)року. Потім – трилогія "The Godfather". До речі, зараз ранок у мене починається з мультфільмів. Десь о 5.30-6.00 прокидається мій син, і ми переглядаємо розвиваючу анімацію. Тож зараз переважно дивлюся мультфільми.

6. Останній культурний захід, який вас надихнув?

Зараз у мене нема часу ходити на різні заходи. У 2005-2012 роках часто відвідував бізнесові та культурні заходи різних масштабів. Зараз, на жаль, мене особливо нічого не вразило.

7. Що для вас означає словосполучення "світле майбутнє"?

Світле майбутнє – це сонце, голубе небо, сміх мого півторарічного сина, економічна стабільність у державі. Трішки перефразую і скажу: соромно бути щасливим в країні, де є нещасливі люди. Зараз на вулицях переважає гнітючий настрій, сум, тривога. Я пам'ятаю 2007-2008 рік, коли було більше посмішок та добросердечності у країні. Вдень – робоча атмосфера, ввечері – атмосфера затишної домашньої вечері та свята. Сьогодні хочу саме цього для своєї держави.

Надрукувати
мітки:
коментарів