Поділитись:

Амбулаторії на Волині готуються приймати хворих

Середа, 25 березня 2020, 14:32

Фото ілюстративне

У Луцькому районі впроваджується шість проєктів реконструкції амбулаторій. Два об’єкти – на етапі введення в експлуатацію, ще на двох – роботи завершуються. Також у п’яти районах області реконструюють по одній амбулаторії,а у Благодатному та Нововолинську амбулаторії планують ввести в експлуатацію за пів року.

Реконструкції відбуваються у рамках реалізації будівельного компоненту субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській областіі», – повідомляють на сторінці проєкту у фейсбук.

На Любомльщині, у селі Забужжя, роботи з реконструкції будівлі пришкільного інтернату місцевої ЗОШ І-ІІІ ступенів під амбулаторію загальної практики – сімейної медицини виконано на 100% . Підрядник – ТОВ «Вінницька будівельна компанія». Триває оформлення документів про введення в експлуатацію.

Реконструкцію Привітненської амбулатороії загальної практики – сімейної медицини у Локачинському районі теж здійснює ТОВ «Вінницька будівельна компанія». Роботи виконані більш ніж на 95%. Завершується погодження виявлених під час будівництва додаткових робіт.

На 80% виконали будівельники ТОВ «Житлобуд-2» роботи з реконструкції ФАПу під амбулаторію ЗПСМ у с. Замшани Ратнівського району.

А реконструкцію приміщення ФАПу під амбулаторію ЗПСМ у с. Риковичі Іваничівського району здійснили на понад 60%. Підрядник на об’єкті – ТОВ «Укрмонтажбуд-4» з Києва.

На 30% відсотків від запланованого здійснена підприємством ПП «Форест-Україна» реконструкція частини приміщення військкомату під амбулаторію ЗЖПСМ у Рожищі.

Паралельно з основним обсягом, на усіх об’єктах триває виправлення недоліків й оформляються виявлені додаткові роботи, однак для введення приміщень в експлуатацію необхідно здійснити остаточні розрахунки з підрядниками. Бо закупівлі офісних та медичних меблів, медичного обладнання й інструментарію уже проведені.

Переможцем одного з тендерів стало товариство з обмеженою відповідальністю «Шинака-Україна». Відповідно до підписаних документів, підрядник мав виконати такі роботи:

– здійснити реконструкцію приміщення Піддубцівського ФАПу під розміщення амбулаторії,

– реконструювати приміщення центру первинної медико-санітарної допомоги №1 під амбулаторію по вул. Бенделіані, 7 в місті Луцьку,

– зробити реконструкцію будівлі Лаврівської АЗПСМ.

З першими двома об’єктами підрядник уже впорався. Триває процедура введення об’єктів в експлуатацію.

А от ще на одному об’єкті – у Лаврові – роботи були призупинені через виявлений аварійний стан несучих конструкцій. Така ситуація, звичайно ж, вимагала коригування проектної документації. Наразі управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації та ТОВ «Шинака-Україна» завершують погодження вартості додаткових робіт. Після цього та отримання від Світового банку схвалення змін до договору, роботи на цьому об’єкті відновлять.

Ще два об’єкти, відповідно до виграного тендеру, взялося реконструювати ПП «Інтеренергоінвест»: приміщення Зміїнецького ФАПу – під розміщення Зміїнецької амбулаторії та Чаруківську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Підрядник із поставленими завданнями впорався на 90%, проте під час робіт виявили окремі відхилення від проектних рішень та норм. Триває виправлення цих дефектів та відхилень. Сподіваємося, що найближчим часом об’єкти введуть в експлуатацію.

У Хорохорині, відповідно до підписаного договору, роботи виконує ПП «Форест-Україна». З-поміж об’єктів, які підряднику треба реконструювати – приміщення місцевого фельдшерсько-акушерського пункту під амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Тут роботи призупинили зв’язку з відсутністю фінансування з держбюджету. Замовник – УКБ ОДА – впевнений, що за умови належного фінансування об’єкт буде завершено до серпня цього року.

Звичайно ж, на усіх об’єктах триває виправлення недоліків й оформляються виявлені додаткові роботи, однак для введення приміщень в експлуатацію необхідно здійснити остаточні розрахунки з підрядниками. Бо закупівлі офісних та медичних меблів, медичного обладнання та інструментарію уже проведені, й усе необхідне є на місцях.

До слова, відповідно до субсидіарної угоди, субпроєкт має бути повністю реалізований до 30 вересня 2020 року. Щодо будівельного компоненту, то усі роботи з ремонту та реконструкції амбулаторій можуть завершити до 31 серпня поточного року, проте за умови належного, вчасного та в повному обсязі виділення коштів субвенції Волинській області. Команда з реалізації субпроєкту впевнена, що на центральному рівні це врахують – і до кінця року медичні працівники переїдуть до усіх оновлених за кошти позики амбулаторій, а пацієнти отримуватимуть медичні послуги в комфортних умовах.

Амбулаторії у Благодатному та Нововолинську, які є у переліку з 32-х об’єктів, де мають відбутися ремонтно-будівельні роботи за кошти субпроєкту Світового банку, підрядники готові здати у межах півроку від початку відновлення фінансування. У цьому керівництво ТОВ «Будівельний комплекс «Універсал» офіційним листом запевнило управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації, яке є замовником робіт.

У Нововолинську підрядник впорався з 75% робіт, у Благодатному реалізував понад 50% від запланованого. Приміщення наразі планується відкрити орієнтовно за пів року – однак лише за умови відновлення фінансування. До слова, питання щодо облаштувань кабінетів уже вирішено. Адже офісні й медичні меблі, відповідне обладнання та інструментарій уже придбані – теж за кошти субпроєкту.

Нагадаємо, що відповідно до субсидіарної угоди, субпроєкт має бути повністю реалізований до 30 вересня 2020 року. Щодо будівельного компоненту, то усі роботи з ремонту та реконструкції амбулаторій можуть завершити до 31 серпня поточного року, проте за умови належного, вчасного та в повному обсязі виділення коштів субвенції Волинській області. Команда з реалізації субпроєкту впевнена, що на центральному рівні це врахують – і до кінця року медичні працівники переїдуть до усіх оновлених за кошти позики амбулаторій, а пацієнти отримуватимуть медичні послуги в комфортних умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 січня 2020
23 серпня 2019
09 квітня 2019
15 березня 2019
13 березня 2019
21 січня 2019
17 грудня 2018
17 липня 2018
13 липня 2017
27 червня 2017
03 травня 2017
07 листопада 2016
23 червня 2016
17 червня 2016
08 червня 2016