Поділитись:

Через «коронавірусні» закони Волинь втратить майже 100 мільйонів, – фахівці АМУ

Понеділок, 23 березня 2020, 12:26

Місцеві бюджети волинських громад зазнають відчутних втрати через ухвалені Президентом України так звані «коронавірусні» закони.

Про це пише Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

За підрахунками консультанта з бюджетних питань Асоціації міст України Василя Грома, який працює на Волині в межах проєкту «ПУЛЬС», волинські громади недоотримають у свої місцеві скарбниці близько 100 мільйонів гривень.

«За прогнозними розрахунками, проведеними з врахуванням фактичних надходжень до бюджетів територіальних громад області місцевих податків, згідно із Законом України №533-IX від 17.03.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», недонадходження до місцевих бюджетів за березень-квітень 2020-го становитиме в межах 90-100 мільйонів гривень», – зазначив Василь Гром.

В Асоціації міст України вважають, що Україні загалом і Волині зокрема загрожує колапс через зміни до Податкового кодексу.

«Від місцевих податків звільняється і надприбутковий бізнес, і підприємства, що продовжують працювати в повному обсязі. Фактично вилучаються джерела, які в структурі складають 13 % загальних доходів із бюджетів тергромад. Тим часом усі міста, села, селища і ОТГ взяли на себе велику відповідальність у боротьбі з пандемією і спрямовують на це сотні мільйонів гривень! Саме за рахунок місцевих бюджетів у цих умовах підвищуються зарплати медикам, проводиться закупівля ліків, масок, тестів, обладнання. Якщо не внести терміново зміни в Закон 533-ІХ (3220), громади стануть безсилими перед коронавірусом. Крім того, не вистачить ресурсів навіть на мінімальні зарплати медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ», – каже виконавчий директора Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Асоціація міст України проаналізувала, що підписання згаданого закону в такому вигляді, як він є, призведе до значних втрат місцевих бюджетів та їх розбалансування. За попередніми розрахунками, сума втрат по Україні складе щонайменше 6,3 млрд грн. Із урахуванням уже запроваджених Кабміном карантинних заходів втрати місцевих бюджетів можуть скласти 15,6 млрд грн або 5,3 % річних надходжень загального фонду місцевих бюджетів (без офіційних трансфертів).

АМУ закликає доопрацювати Закон з урахуванням таких пропозицій:

  • запровадити більш дієві компенсатори для бізнесу за рахунок джерел держбюджету: ПДВ, податку на прибуток, акцизів;
  • передбачити розстрочку по сплаті за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а не введення заборони нарахування по цих місцевих податках;
  • дозволити органам місцевого самоврядування встановлювати пільги зі сплати місцевих податків та зборів посеред бюджетного року без застосування регуляторних процедур;
  • запровадити механізми компенсації втрат доходів місцевих бюджетів відповідно до статті 142 Конституції України, частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ У СПЕЦТЕМАХ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 травня 2020
26 травня 2020
25 травня 2020
09:30