Поділитись:

В Україні за тиждень картопля здорожчала майже на 50%

Субота, 21 березня 2020, 11:01

За тиждень ціни на картоплю в Україні зросли до 50 %, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

У зв'язку з санітарно-епідеміологічною ситуацією в країні, поставки картоплі з господарств ведуться нерегулярно. З цієї ж причини дещо скоротилося надходження імпортної продукції з Білорусі та РФ. В результаті пропозиція на ринку скоротилася, що в умовах зростання попиту привело до подорожчання картоплі.

Так, на сьогоднішній день ціни на картоплю сформувалися в діапазоні 8-10 грн / кг ($ 0,10-0,13 / кг), що в середньому на 43% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

На думку експертів проєкту, підвищити ціну на картоплю фермерам вдалося на тлі значного скорочення запасів у оптових компаній і роздрібних мереж, тоді як поставки із західних областей України, як і раніше, ускладнені.

Представники оптових компаній сподіваються, що з відновленням поставок із західних областей країни ціна знову знизиться до колишнього рівня, однак фермери розраховують вести продаж в подальшому в такому ж ціновому діапазоні, як і сьогодні. Більше того, деякі виробники заявляють про намір піднімати ціни на картоплю і далі.

За їх словами, запаси якісної картоплі в західних регіонах країни також закінчуються, тому попит на продукцію буде в перспективі тільки рости, завдяки чому буде підвищуватися і ціна.

При цьому, варто зазначити, що ціна на картоплю в Україні на даний момент вже в середньому на 46% вище, ніж в аналогічний період минулого року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 жовтня 2020
10:29
19 жовтня 2020