Поділитись:

Госпіталізація в "інфекційку": що треба брати та як підготуватись (інструкція)

Четвер, 19 березня 2020, 17:01

фото ілюстративне

Наразі в Україні 16 підтверджених випадків COVID-19. Від 60 до 70 відсотків населення планети може заразитися коронавірусом, прогнозують в Інституті Коха. Якщо у вас діагностували коронавірусну хворобу, то, ймовірно, відправлять на самоізоляцію. У більшості людей хвороба протікає як грип і підстав для госпіталізації немає. Але якщо будуть ускладнення, такі як утруднення дихання або жар, який не можна збити, або якщо ви не можете ізолюватися – приміром, живете в гуртожитку, вас покладуть до інфекційної лікарні.

З огляду на обмеження роботи транспорту, краще до цього підготуватися по максимуму. Кореспондентка «Бабеля» Алла Кошляк поспілкувалася з експрацівницею МОЗ Іриною Литовченко, дитячою лікаркою-інфекціоністкою Мариною Шаруновою та чотирма пацієнтами, які раніше лежали в інфекційних відділеннях із різними хворобами.

Чи можу я відмовитись від госпіталізації?

Якщо в інфекційне відділення кладуть пацієнта з підозрою на COVID-19, то за наказом МОЗ № 663 в нього беруть змиви з носоглотки для визначення вірусу. Якщо вірус підтверджений — пацієнт залишається у відділенні до одужання, якщо перебіг хвороби легкий — може відправитися на амбулаторне лікування.

Від госпіталізації відмовитися можна, але попередьте свого сімейного лікаря. Він повинен взяти змиви з носоглотки та спостерігати за вами, постійно контролюючи ваш стан по телефону. Якщо у вас середній 

 

Довідка

Лихоманка, утруднене дихання, недостатнє насичення крові киснем, у дітей — посиніння шкіри. Ступінь тяжкості може діагностувати ТІЛЬКИ лікар.

 ступінь тяжкості, то лікар приймального покою повинен пояснити ситуацію і розповісти про можливі наслідки. У разі відмови від госпіталізації, ви зобовʼязані перебувати 14 днів на самоізоляції. У будь-якому випадку, якщо ваш лікар радить вам госпіталізацію в стаціонарне відділення, то слід дотримуватися цієї рекомендації.

А ще за новим законом про запобігання поширенню COVID-19 вас можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень і більше.

Мене забирає швидка, що взяти передусім?

Паспорт. Якщо є — страховку. Бажано свою постільну білизну, тому що в лікарнях її кількість обмежена й своя приємніша. Обовʼязково свій посуд: глибоку і мілку тарілки, ложку, виделку, чашку. Візьміть павербанк або подовжувач, бо в палатах не завжди є розетки, а в коридор вас не випустять. Продукти, що не псуються, хоча б на перший день. Потім родичі або друзі зможуть приносити вам продукти, їх передаватиме вам медперсонал. Рушник, засоби особистої гігієни, змінне взуття і одяг.

Брати ліки із собою чи їх видадуть там?

Якщо є, візьміть парацетамол. У лікарні вам дадуть список ліків, їх, швидше за все, доведеться попросити близьких купити в аптеці.

Скільки взяти грошей?

Кілька тисяч готівкою. Гроші можуть знадобитися на ліки, їжу, рентген і додаткові процедури.

Мене покладуть в палату з іншими хворими на коронавірус? Чи не заражусь я в інфекційній чимось ще?

Хворі з різними діагнозами повинні лежати в різних палатах.

Користуйтесь антисептиком й антибактеріальними серветками, тільки СВОЇМИ посудом та іншими речами.

Чи зможу я повернутись, якщо щось забув?

Ні. Якщо живете самі, передайте комусь запасні ключі, щоб ця людина змогла пізніше взяти для вас з дому потрібні речі. Інфекційна лікарня — це режимний об’єкт, вас ніхто не відпустить з’їздити додому чи погуляти на вихідні.

Чек-ліст — що взяти з собою до інфекційної лікарні

 • паспорт
 • страховка
 • змінний одяг
 • набір посуду (чашка, ложка, виделка, тарілка)
 • гумові капці для душу
 • рушник
 • засоби особистої гігієни (мило, зубна паста, щітка тощо)
 • питна вода
 • продукти, які не псуються швидко
 • зарядка, павербанк, подовжувач
 • постільна білизна

Також можуть знадобитися:

 • навушники та\або беруші
 • зволожуючий крем
 • своя подушка 
 • електрочайник або кип’ятильник
 • книги
 • ноутбук із завантаженими фільмами

У мене вдома кіт\собака\хом’ячок, хто ж його годуватиме?

Якщо у вас є домашні тварини, слід домовитись з кимось, хто зможе доглядати або тимчасово забрати до себе.

А там годують? Їжа в лікарнях жахлива! Чи зможу я готувати чи замовляти доставку?

В інфекційному відділенні не можна готувати чи підігрівати їжу. У палаті будуть, можливо, лише холодильник і чайник. Ірина Чулівська, яка минулого року лежала в інфекційному відділенні, радить попросити знайомих щодня приносити щось гаряче невеликими порціями, щоб одразу з’їдати. Їжу в лікарні забиратиме медперсонал і передаватиме вам.

Купіть самі або попросіть близьких придбати продукти, які не псуються: печиво, каші швидкого приготування, шоколад.

Можна спробувати замовити онлайн, але доведеться детально пояснити кур’єру, де приймають передачі. Враховуйте, що час їх прийому в лікарні теж обмежений — з 09:00 до 18:00.

Якщо я почуватимусь краще, мене можуть виписати раніше?

Ні, бо існує таке поняття, як інкубаційний період хвороби. Ви можете не відчувати симптомів, але продовжувати розносити вірус.

Але ж у мене термінова робота!

Змиріться, переведіть найбільш термінові задачі в онлайн.

Що ж я весь час робитиму?

Провідні платформи онлайн-освіти безкоштовно відкривають свої курси, українські та зарубіжні виконавці влаштовують стріми-концерти в соцмережах, те саме роблять оперні театри світу. 

Але врахуйте, що не всюди є інтернет, тож радимо заздалегідь скачати фільми або лекції на свій ноутбук і захопити паперову книжку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ У СПЕЦТЕМІ: Небезпечний вірус із Китаю

Надрукувати
мітки:
коментарів
30 березня 2020
29 березня 2020
09 березня 2020
26 лютого 2020
18 лютого 2020
16 лютого 2020
08 лютого 2020
04 лютого 2020
03 лютого 2020
27 січня 2020
19 січня 2020
21 грудня 2019
20 грудня 2019
11 грудня 2019