Поділитись:

Євросоюз закриває зовнішні кордони на 30 днів

Середа, 18 березня 2020, 13:35

Лідери ЄС на саміті у вівторок, 17 березня, погодилися на запропоноване Єврокомісією закриття зовнішніх кордонів ЄС і Шенгенської зони щонайменше на 30 днів, аби завадити поширенню коронавірусу. 

Про це інформує Європейська правда. 

"Під час саміту Європейської ради, що проходив по відеоконференції, держави-члени ЄС схвалили пропозиції Єврокомісії щодо прикордонних заходів, економіки, спільних державних закупівель та досліджень для боротьби з коронавірусом", – зазначила президент ЄК Урсула фон дер Ляєн.

У заяві на сайті Європейської ради йдеться, що для "обмеження поширення вірусу в глобальному масштабі лідери погодилися зміцнити зовнішні кордони, застосовуючи скоординоване тимчасове обмеження несуттєвих поїздок в ЄС на період 30 днів".

Лідери ЄС також схвалили керівні принципи, запропоновані комісією, з управління кордонами.

"Ми повинні забезпечити пропуск ліків, продуктів харчування і товарів, і наші громадяни повинні мати можливість подорожувати у свої країни", – сказав президент Європейської ради Шарль Мішель.

Країни ЄС також наголосили на необхідності обміну інформацією, розробки вакцини і надання її всім нужденним. 

Лідери ЄС вирішили відкласти черговий саміт, запланований на 26-27 березня. Вони домовилися провести ще одну відеоконференцію наступного тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ БІЛЬШЕ ПРО Небезпечний вірус із Китаю

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 травня 2020
14:00
26 травня 2020
15:05