Поділитись:

Дедалі менше раціонального, – Супрун про реагування влади на коронавірус

Вівторок, 17 березня 2020, 16:31

Президент Володимир Зеленський у виступі заявив, що “досвід інших країн показує, що м’якотілість та ліберальність – це союзники коронавірусу”.

Своєю чергою, ексміністерка Уляна Супрун заявила у фейсбуці, що поставити в один ряд м’якотілість і ліберальність, коли йдеться про ефективне реагування на пандемію, – унікальна технологія, яку вирішила взяти на озброєння чинна влада. 

"М'якотілість – це коли ти кличеш олігархів радитись щодо кожного важливого питання і боїшся робити що-небудь без їхньої згоди. М’якотілість – це коли ти боїшся робити реальні зміни в судовій та правоохоронних системах і не помічаєш політично вмотивовані справи проти ветеранів та волонтерів. М’якотілість – це коли ти бачиш в очах Путіна бажання миру. Відкритість та чесність щодо загрози коронавірусу і готовності до реагування, відверта розмова з громадянами і поради, а не накази – це не м’якотілість чи ліберальність. Це здоровий глузд", – наголосила вона. 

Із її слів, Китай – не найуспішніша держава у протидії коронавірусу. Там, де діють значно ефективніше (Південна Корея, Німеччина, Таїланд), діють демократично і ліберально і не граються в диктатури для боротьби з коронавірусом. Вони не закривають всіх вдома і зупиняють всю країну, а максимально зосереджуються на діагностуванні й відстежуванні всіх контактних осіб. Кримінальна відповідальність, штрафи та залякування – це до чого звикли вдаватися "совки" й росіяни у будь-якій незрозумілій ситуації. Це не рятує від коронавірусу, – зазначила в повідомленні вона. 

На її думку, у заходах, які останніми днями вживають уряд та парламент, стає дедалі менше раціонального і дедалі більше проявляється бажання максимально використати ситуацію в політичних цілях. Усе це відбувається з голосними обіцянками, які не є підкріплені реальними діями. У мережі дедалі частіше з’являються історії людей, які не можуть добитисья нормального діагностування, медики розгублені і не достатньо інформовані, управлінці на містах дізнаються про заходи національного масштабу з новин та фейсбуку.

"Бережіть здоров’я, здоровий глузд та одне одного. Окрім подолання коронавірусу, ще дуже багато роботи", – наголосила Супрун. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ БІЛЬШЕ ПРО Небезпечний вірус із Китаю

Надрукувати
мітки:
коментарів