Поділитись:

Порушникам карантину в Україні "світять" штрафи або ґрати

Четвер, 12 березня 2020, 16:12

Міністерство внутрішніх справ закликає відповідально ставитися до ситуацій, які можуть загрожувати життю та здоров'ю громадян. Зокрема, дотримуватися правил карантину. Інакше – штраф або позбавлення волі. 

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол.

Як відомо, 11 березня уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії короновірусноі інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Зокрема, запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, в яких запланована участь 200 і більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні. Порушникам карантину загрожують штрафи або кримінальна відповідальність.

Як повідомив Михайло Апостол, правоохоронні органи мають право здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог Кабміну з карантину. Йдеться, наприклад, про тритижневий карантині в навчальних закладах. Порушників притягатимуть до відповідальності.

"Йдеться, звичайно, про посадових осіб або відповідальних за суб'єкти господарської діяльності. Зокрема, дії правоохоронних органів регулюються статтею 325 Кримінального кодексу України про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Санкція статті передбачає штраф або обмеження волі до трьох років. А в разі, якщо це призвело до тяжких наслідків, порушення карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. Тут головне – людська відповідальність і розуміння, адже за вашими діями або бездіяльністю – життя і здоров'я громадян. У разі недотримання обмежень правоохоронні органи будуть отримувати сигнали від громадян і реагувати на них", –  написав він. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
20:00
04 червня 2020
16:22