Поділитись:

Ексміністр економіки розповів, чому жінки в Україні заробляють менше

Понеділок, 09 березня 2020, 08:42

Ексміністр розвитку економіки Тимофій Милованов розповів, що відповідно до статистичних даних, жінки в середньому отримують на 22-23% меншу зарплату, ніж чоловіки.

Про це він написав у себе в Фейсбуці.

Милованов підкреслив, що держстат не надає достатньо даних, щоб відповісти на питання, чому так відбувається. Тож економіст припустив 5 можливих причин такого явища.

1. За ту саму посаду жінкам платять менше. Але це легко довести і оскаржити в судах. Тому, на мою думку, це малоймовірно.

2. В компаніях, де платять більше, власники або топ-менеджмент надають перевагу чоловікам. Це чисто теоретична можливість, в яку я не вірю і щодо якої у мене немає підтвердження.

3. Культура та стереотипи в суспільстві надають перевагу чоловікам при просування в кар’єрі. Таким чином на вищих посадах з більшими зарплатами стає більше чоловіків. Мені здається це потенційно можливо, як гіпотеза.

4. Жінки більше проводять часу поза ринком праці (робота вдома, діти, тощо) і тому мають менше часу на розвиток навичок та кар’єри. Якщо це так, то державна політика і осучаснення ринку праці (часткова зайнятість, робота з дому...) можуть допомогти виправити цю проблему.

5. Є «типово чоловічі» посади і «типово жіночі». Типово чоловічі посади мають більш високу зарплату. Особисто я не вірю в «типово чоловічі» та «типово жіночі» посади. Але припускаю, що суспільство може в таке вірити, особливо коли це стосується керівних посад. Ця причина схожа з причиною 3. Там йдеться про швидкість в просуванні в кар’єрі. Тут про не можливість отримати певного типу посади.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 квітня 2020
02 квітня 2020
01 квітня 2020
28 березня 2020
27 березня 2020
26 березня 2020
19 березня 2020
17 березня 2020