Поділитись:

Пункт пропуску «Адамчуки – Збереже» хочуть зробити постійним

П'ятниця, 06 березня 2020, 19:34

фото ілюстративне

На Волині планують відкрити ще один митний пункт пропуску на кордоні з Польщею.

Про це йшлося на виїзній нараді голови Волинської облдержадміністрації Юрія Погуляйка у Шацьку, – повідомляє пресслужба Волинської обласної державної адміністрації.

Тимчасовий пропускний пункт «Адамчуки-Збереже» влітку може працювати в тестовому режимі 2 місяці. Таку можливість розглядають Волинська обласна державна адміністрація спільно з представниками Люблінського воєводства як перспективу для створення постійного пункту пропуску.

Директор департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації Ігор Чуліпа розповів, що українська та польська сторони  спільно шукають можливості, аби залучити кошти для оренди та встановлення понтонного мосту через річку Західний Буг для тимчасового пункту перетину державного кордону терміном на 2 місяці – з 28 червня по 28 серпня 2020 року. Ідея виникла не випадково, адже це можливість зробити зріз та мати показові дані щодо динаміки перетинів кордону, які будуть з обох країн, та донести Уряду доцільність відкриття постійного пункту пропуску, про який йдеться 10 років.

Волинська обласна державна адміністрація вже проконсультувалась з цього питання з митниками та прикордонниками, розуміє їх бачення та вимоги. Зараз керівництво області готує спільний лист до Кабінету Міністрів України, адже відкриття тимчасового пункту пропуску навіть на 2 місяці має бути погоджене на рівні обох держав.

Керівництво області вживає заходів з метою створення сприятливих умов для залучення потенційних інвесторів на Волинь. Відтак у селі Світязь мають до початку курортного сезону завершити монтаж каналізаційних мереж та зробити щебеневу дорогу. Також у цьому році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам заплановано провести ремонт дороги, яка є під’їздом до транспортного коридору митного посту «Адамчуки», облаштувати тротуари, вуличне освітлення в населених пунктах, через які проходить ця ділянка автошляху.

«У 2019 році тимчасовий пункт «Адамчуки-Збереже» упродовж трьох днів перетинався в обидва боки понад 32 тисячі разів, тож сподіваємося, що цього року статистика буде не гірша. Інфраструктура навколо Світязя розвивається та осучаснюється, тому сподіваємося, що польські туристи їхатимуть охочіше. Ми докладаємо усіх зусиль, щоб створити належні умови для потенційних туристів», – наголошує голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 червня 2020
01 червня 2020
31 травня 2020
30 травня 2020
29 травня 2020
28 травня 2020
27 травня 2020
25 травня 2020