Поділитись:

Тіньовий бізнес депутатів Луцькради

Понеділок, 04 липня 2016, 10:28

Луцька міська рада VII скликання налічує 42 депутата. Шестеро з них не задекларували або не повністю задекларували свій бізнес. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Депутати міськради приховали від декларацій щонайменше 7 фірм. У 6 випадках йдеться про бізнес самих депутатів, у 1 – спільний бізнес, – повідомляє на сторінках видання "Наші Гроші" журналіст Віктор Волокіта.

Внески до статутного капіталу двох підприємств не задекларував депутат від "Укропу", головний юрисконсульт благодійного фонду екс-нардепа, екс-голови Одеської ОДА, а нині голови Волинської облради Ігоря Палиці "Тільки разом" Ігор Поліщук.

У 2013-2016 роках Поліщук мав частку 50 % (розмір внеску 500 тис грн) у ПП "Волинські новини". Це підприємство є засновником однойменної газети та інформаційного агентства, які за даними місцевих ЗМІ, знаходяться у сфері впливу Ігоря Палиці. На початку цього року Ігор Поліщук вийшов зі складу власників "Волинських новин". Новими засновниками стали головред інформагентства Альона Трохимчук (внесок 1,5 млн грн) та журналіст видання Ірина Качан (внесок 500 тис грн).

Крім того, депутат Поліщук також не задекларував свій внесок у розмірі 150 тис грн (частка 50%) у ТОВ "Аспект права". Інші 50% належать ще одному депутату від "Укропу", керівнику цієї фірми Микиті Рабану. Свій внесок у 150 тис грн він теж не вказав у декларації. Рабан у 2015 році заробив 1,07 млн грн, з яких дохід від підприємницької діяльності склав 1,05 млн грн. У свою чергу Поліщук вказав дохід від підприємницької діяльності у розмірі 60 тис грн.

Ще дві фірми не задекларував депутат від "Укропу", директор ПП "ВО-електрик" Олександр Волинець. Він є одноосібним власником "ВО-електрик", в якому розмір внеску становить 500 тис грн. Крім того, Волинець не вказав у декларації, що має внесок у фермерському господарстві "Стельмащук" у розмірі 17 тис грн. Внески по 500 грн до статутного фонду господарства мають також дружина депутата та два його сини . Додамо, що Волинець задекларував 903 тис грн власного доходу він підприємницької діяльності, а також 108 тис грн дружини.

Щодо сфери незадекларованого бізнесу депутатів, то 3 фірми пов'язані з торгівлею, 2 – з діяльністю у сфері права, 1 – з обробленням даних та розміщенням інформації на веб-вузлах, ще 1 – вирощуванням ягід, горіхів, плодових дерев і чагарників.

Найбільше порушників серед депутатів Луцької міськради виявилося у фракції партії "Укроп" – 4 особи. Окрім того, від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" та "Батьківщини" бізнес не задекларували по одному депутату.

Нагадаємо, згідно з законом "Про засади запобігання і протидії корупції" усі депутати повинні були подати декларацію про доходи за 2015 р., в якій мали вказати інформацію про розмір внесків до статутного капіталу товариств, підприємств або організацій – своїх та своєї родини.

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 травня 2020
10:30
23 травня 2020