Поділитись:

Не зрозуміло, де брати гроші, – директорка луцької лікарні про безоплатне лікування

Вівторок, 03 березня 2020, 17:01

З 1 квітня 2020 року в Україні анонсують безоплатну медичну допомогу для пацієнтів лікарень та підвищення зарплати медпрацівників. Проте тарифи, за якими держава оплачуватиме послуги, не забезпечать необхідні витрати.

Про це в інтерв'ю «Першому» розповіла директорка Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич.

Як розповіла Лариса Духневич, Міністерство охорони здоров’я і Національна служба здоров’я анонсують, що медична допомога для пацієнтів з 1 квітня буде безоплатною, а в медичних працівників підвищиться зарплата.

"Коли ж ми отримали тарифи, за якими держава оплачуватиме послуги, ми зрозуміли, що це не так", – зазначила директорка лікарні.

Зі слів Лариси Духневич, за будь-яку операцію, незалежно від її виду, передбачено всього 4 625 гривень.

"Що таке операція? Це робота хірурга, асистента, іноді – двох, операційної сестри, анестезіолога та анестезиста, санітарки, це медикаменти, перев’язувальний і шовний матеріал, наркотичні препарати, інтубаційні трубки, катетери та інші розхідні матеріали. Усе це коштує немало. Наприклад, перша година наркозу обходиться в 1,5 тисячі гривень. А якщо операція триває 3-4 години? Після операції пацієнту ще ж треба дати антибіотики, знеболювальні, шприци, робити перев’язки та забезпечити медичний догляд. А в цей тариф ще вкладена і зарплата персоналу, – пояснила вона. Візьмемо до прикладу операцію при апендициті. Залежно від виду і складності, лише розхідні матеріали і медикаменти коштують 5-7 тисяч гривень. А нам пропонують 4,6 і при цьому сюди повинна входити зарплата (не лише медперсоналу, а й економістів, бухгалтерів тощо), прання білизни, харчування. Де решту грошей брати лікарні, незрозуміло, тому що просити у пацієнтів за начебто гарантовані державою послуги ми не матимемо права".

Довідково:

Суть медреформи – змінити систему фінансування охорони здоров’я, щоб пацієнт отримував дійсно безкоштовну, безпечну та якісну меддопомогу, а гроші з бюджету використовувались ефективно і «йшли за пацієнтом» - в ті медзаклади та до тих лікарів, яких обирає сам пацієнт.

Перший етап реформи стартував з 1 квітня 2018 року, коли було оголошено кампанію з вибору лікаря первинної меддопомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра). З липня «гроші пішли за пацієнтом» до цих лікарів. Вже 29,4  млн українців обрали своїх лікарів.

Другий етап змін стартує з 1 квітня 2020 року. «Гроші підуть за пацієнтом» до поліклінік та лікарень. НСЗУ оплачуватиме надання медичної допомоги пацієнту у лікарні чи у вузького спеціаліста, або проходження ним діагностики.

Вперше в Україні буде запроваджена програма медичних гарантій – це чіткий перелік медичних послуг, які людина зможе отримати гарантовано безоплатно.

В безоплатний пакет входять: консультації вузьких спеціалістів, лікування в амбулаторних умовах та в стаціонарі, а також потрібні для цього ліки та витратні матеріали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 травня 2020
27 травня 2020
26 травня 2020
22 травня 2020
21 травня 2020
17 травня 2020
13 травня 2020
12 травня 2020
08 травня 2020
05 травня 2020
15:05
04 травня 2020