Поділитись:

На Волині занедбаний торф'яник перетворюють на рекреаційний комплекс (фото, відео)

Четвер, 27 лютого 2020, 13:10

Громадська організація села Зимне «Спілка ветеранів війни і громада» планує побудувати рекреаційний комплекс «Атошник». Спроєктував вигляд комплексу дизайнер з Володимира-Волинського Андрій Гнатюк. Будуватимуть відпочинкову зону своїми руками і за допомоги місцевих фермерів.

Про це повідомляє БУГ.

На прохання ГО архітектор Андрій Гнатюк зробив ескізні фото та відео рекреаційної зони “Атошник” в селі Зимне. Приблизно так має виглядати територія проведення дозвілля дітей та дорослих, – повідомляє Олександр Сорочук, голова організації на сторінці у фейсбуці.

Як розповів БУГу Олександр Сорочук, створити відпочинкову зону у селі – це ідея спілки:

“Це має бути рекреаційна зона для відпочинку населення, не обов’язково сільського. В планах – організовувати там змагання зі спортивної риболовлі. Це діло багато хто полюбляє, але буде лишень спортивна через те, що водойма невелика, орієнтовно 20 сотих.

Якщо дозволити звичайну – через місяць там нічого не лишиться. Основна маса рибалок зацікавлені у процесі, а не в результаті, це більше цікавить браконьєрів. Це, в тому числі, і реабілітація для військових побратимів”, – розповідає чоловік.

Зі слів Олександра Сорочука, проєкт втілюється за рахунок членських внесків та спонсорської допомоги місцевих фермерів, які допомагають технікою, пальним. Хотілося б якнайшвидше завершити роботи, але це залежить від можливостей і ресурсів, зазначив він.

“Якщо ми знайдемо кошти на закупівлю матеріалів на альтанки цього року, буде чудово. Вже на Покрову, на 14-те жовтня, День захисника України плануємо відкривати, але це ще обговорюється", – каже голова спілки. 

Олександр Сорочук зазначив, що детального розрахунку кошторису він ще не проводив, проте на реалізацію цього проєкту потрібно буде приблизно 300 тисяч гривень.

“І це за умови, якщо це будуть кошти на матеріали, на техніку, а роботи проводитимемо самі. Стараємось будувати силами організації, економимо. Хлопці, чоловіки, які можуть працювати. Робота по факту, це половина вартості.

Для втілення проєкту залучена команда приблизно з 30-ти чоловік. В нас не обов’язково всі атовці: є люди, які взагалі в армії не служили, але бажають приймати участь в громадській діяльності, робити щось.

Організація так і названа, вона не тільки для колишніх військових, а і для звичайних людей, які виявляють бажання допомагати армії. Сільська рада підтримує нас у реалізації проєкту, голова також є членом спілки”, – зазначив Олександр Сорочук.

Він розповів, що раніше на місці рекреакційної зони був колгоспний торф’яник:

“Так воно і лишилося, тільки що його вже затягнуло. Поросло все корчами, деревами, і якось воно самооблагородилося. Нам довелося тільки розчистити і вирубати корчі, і трішки розчистити саму водойму.

З кожним кроком реалізації ми бачимо, що не дарма продовжуємо старатися”. Одне прохання до всіх відвідувачів: не смітити. Іноді ми зранку приходимо, а на поверхні води пляшки з-під алкоголю плавають. Це ж для всіх буде зона відпочинку”, – попросив очільник громадської організації.

Як було раніше:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 лютого 2020
29 листопада 2019
10 листопада 2019
28 жовтня 2019
10:10
11 жовтня 2019
30 вересня 2019
24 вересня 2019
10 вересня 2019
05 вересня 2019
20 серпня 2019
12 серпня 2019
23 липня 2019