Поділитись:

Студентові потрібен набір універсальних навичок, – Роман Романюк

Четвер, 27 лютого 2020, 09:10

Підготовка конкурентоспроможного фахівця – завдання номер один для закладів освіти.

Як поставити знак рівності між пропозицією робочої сили та попитом на працівників говорили 26 лютого під час зустрічі бізнесу, керівників обласних установ і організацій із ректором та професорсько-викладацьким складом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолієм Цьосем.

Вислухав думки різних сторін і висловив власне бачення перспективи й директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Економічний факультет – перший і наразі єдиний серед інших у Східноєвропейському національному університеті, який бере участь у пілотному проєкті запровадження дуальної форми освіти. Студенти з другого курсу отримують перше своє робоче місце на підприємстві та протягом двох днів на тиждень у межах виробничої практики проходять навчання. Із роботодавцем, який візьме на стажування студента, будуть погоджувати навчальний план і програми. Представник бізнесу не зобов’язаний після закінчення навчання брати цього студента на роботу. Планують стажування на виробництві не лише студентів, а і викладачів, які забезпечуватимуть викладання дисциплін в університеті.

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк зазначив:

Запровадження дуальної форми навчання – це тенденції світової практики. Вони сьогодні вже набувають розвитку в Україні. Але ми маємо чітко розуміти деталі, бо часто бізнес каже: ми й так студентів беремо на практику. Саме в цьому й різниця: практика – це разова робота зі студентом (тиждень-два), а дуальна форма навчання – це постійний процес. Дуже приємно, що сьогодні є крупний бізнес, який справді підтримує дуальну форму освіти. Аби такого стало більше – роботодавця потрібно зацікавити. Можливо, зменшенням податкової ставки на законодавчому рівні.

До слова, минулого року на облік Волинського обласного центру зайнятості зареєструвалися майже 500 випускників ВНЗ. Лише 26 – зі Східноєвропейського національного університету.

«Підкреслю, що рівень знань і навичок, які вкладуть у студента в університеті, – фундамент успішної самореалізації випускника. Сьогодні він має бути не просто професійно конкурентоздатним. Потрібно мати набір універсальних якостей, які відповідають сучасним вимогам роботодавця», – зазначив Роман Романюк.

Погляди представників бізнесу та керівників установ різного рівня про те, якими навичками повинен володіти студент, аби отримати змогу вчитися на провідних підприємствах області, співпали: перш за все – бажання навчитися, стресостійкість, навички комунікації, швидке засвоєння нової інформації, знання іноземних мов, гнучкість.

Окрім того, представники бізнесу висловили й пропозиції щодо покращення освіти у виші. Зокрема, рекомендували ввести в перелік обов’язкових дисциплін логіку, стресостійкість та наповнити навчальну програму не теоретичним контентом, а мисленням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 березня 2020
20:00
24 березня 2020
23 березня 2020
19 березня 2020
04 березня 2020
28 лютого 2020
19 лютого 2020
01 лютого 2020
21 грудня 2019
19 грудня 2019
10 грудня 2019
05 грудня 2019