Поділитись:

Через два роки смартфонам не будуть потрібні зарядки (відео)

Понеділок, 24 лютого 2020, 21:03

Зарядка смартфона буде відбуватися автоматично і непомітно для користувача – через екран, забезпечений новою технологією перетворення світла на енергію на основі плівки з квантовими точками.

Про це повідомляє iTechua, посилаючись на Guardian.

Команда австралійських інженерів зробила прорив у створенні сонячної «шкіри» на квантових точках – їм вдалося відразу на 25 % поліпшити ККД генерації електричного струму під дією сонячної енергії. Їх рекорд знаменує важливий крок до комерційного застосування технології.

Інженери-матеріалознавці з Університету Квінсленда побили світовий рекорд з перетворення сонячної енергії на електрику за допомогою квантових точок – крихітних штучних кристалів. Ці наночастинки можна друкувати на гнучких листах і використовувати як прозору штучну шкіру для живлення мобільних телефонів і електромобілів, клеїти на вікна та інші поверхні. 

У порівнянні з традиційними сонячними елементами, розробка австралійців відрізняється малою вагою, еластичністю і здатністю працювати при слабкому освітленні – в хмарну погоду або в приміщенні.

Попередній рекорд по конверсії сонячного світла в електрику за допомогою квантових точок становить 13,4%. Команда професора Вана Ляньчжоу домоглася ККД 16,6%. Цей рекорд було визнано Національною лабораторією по вивченню відновлюваної енергії (NREL) США.

Зі слів професора Вана, прогрес майже на 25 % – значний крок до комерціалізації цієї технології і скорочення емісії вуглекислого газу. Ця різниця відокремлює перспективну розробку від економічно вигідного процесу. Але на цьому вчені не збираються зупинятися. Їх мета – довести ККД до 20 % (вони впевнені, що цього можна досягти) і розробити технологію серійного виробництва великих сонячних елементів.

Професор Ван додає, що його група сподівається за два роки розробити готовий до комерційного застосування продукт, який дозволить забути про необхідність зарядки смартфонів – вони зможуть заряджатися самостійно через екран при будь-якому освітленні. А протягом трьох-п’яти років на ринку повинні будуть з’явитися більш габаритні рішення – наприклад, для живлення електромобіля за рахунок його поверхонь, що вловлюють світло і перетворюють його в енергію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 березня 2020
27 лютого 2020
17 лютого 2020
13 лютого 2020
12 лютого 2020
05 лютого 2020
02 лютого 2020
01 лютого 2020
29 січня 2020
22 січня 2020
05 січня 2020
17 грудня 2019