Поділитись:

Круглий стіл вирішив відкрити храм у Сусвалі для богослужінь ПЦУ наприкінці лютого (фото)

П'ятниця, 21 лютого 2020, 19:00

У селі Овадне Володимир-Волинського району відбувся круглий стіл за участі священників ПЦУ і УПЦ, влади та правоохоронців. Під час заходу намагалися вирішити релігійне питання, яке переросло в конфлікти у селі Оваднівської ОТГ Сусваль.

Обговорення відбулося 21 лютого у приміщенні сільської ради, – пише видання «Буг».

Головували під час обговорення заступник голови Волинської ОДА Анатолій Костик, начальник ГУНП у Волинській області Петро Шпига та голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич. Також були присутні працівники інших правоохоронних структур області, юристи, священники ПЦУ та УПЦ, серед яких настоятелі релігійних громад у Сусвалі Сергій Місан та Богдан Гнатюк.

Під дверима 2,5 години, поки йшли обговорення, чекали результату чимало людей. Були представники від релігійних громад ПЦУ і УПЦ. Безпеку людей забезпечувала поліція.

Рішення зустрічі озвучив людям заступник голови Волинської ОДА Анатолій Костик.

Отож, за рішенням зборів, згідно наявних документів, храм має право використовувати для проведення богослужінь громада ПЦУ. Громада УПЦ може через суд може добиватися свого права проводити богослужіння у храмі.

На наступному тижні опис речей в храмі проведе новостворена обласна комісія, за участі представника ПЦУ і УПЦ від Сусваля. Особисті речі настоятель громади УПЦ Богдан Гнатюк має право забрати.

Храм для богослужінь, які вестиме вже священник ПЦУ, настоятель громади ПЦУ в Сусвалі Сергій Місан, відкриють 29-го лютого. Богослужіння, зазначили на круглому столі, мають повне право відвідувати прихожани УПЦ.

Зі слів Петра Шпиги, до часу, коли комісія опише храм, біля нього стоятиме цілодобово поліція. Отцю Сергію Місану після події із спаленням автомобіля нададуть охорону.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 квітня 2020
08 квітня 2020
06 квітня 2020
03 квітня 2020
30 березня 2020
29 березня 2020
27 березня 2020
26 березня 2020
25 березня 2020