Поділитись:

У «Слузі народу» сказали, коли в Україні запрацює страхова медицина

Неділя, 16 лютого 2020, 18:19

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, нардеп від «Слуги народу» Михайло Радуцький розповів, що вже 2023 року страхова медицина в Україні може почати працювати.

Про це він розповів в інтерв'ю Радіо Свобода.

Медична страховка, з його слів, буде покривати те, що не увійшло в гарантований державою обсяг безоплатної медичної допомоги. Але для цього має бути дотримано кілька умов.

"Ми не говоримо, що ми скасуємо фінансові гарантії. Це universal coverage (універсальне покриття витрат пацієнта, гарантований мінімум безкоштовних медичних послуг). І він повинен бути. Всі країни за нього борються. Страховка покриватиме те, що не увійшло в гарантії. По-перше, ми повинні не помилитися. Ми повинні вибрати ту модель, яку ми фінансово і якісно можемо дозволити в Україні", — сказав Радуцький.

Необхідною умовою для запуску страхової медицини нардеп вважає також виведення зарплат українців з тіні.

"Ми зробимо все, щоб відсоток чорної зарплати був з кожним днем все меншим і меншим. І ми розглядаємо можливість написання закону і вибору моделі в цьому році. Але ми вважаємо, що економічно по офіційності зарплати ми вийдемо на можливість, щоб цей закон запрацював десь рік-два — десь 2023 рік. Це не обіцянка. Це плани", — резюмував голова парламентського комітету.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 квітня 2020
08 квітня 2020
09:35
07 квітня 2020