Поділитись:

Муніципали, підприємці, патрульні і болгарка: що нині відбувається на Старому ринку (відео)

Понеділок, 10 лютого 2020, 19:20

Базарні баталії продовжуються. Сьогодні, 10 лютого, зранку, як і обіцяли в Луцькій міськраді, муніципальна варта продовжила демонтаж Центрального ринку. Почали – з паркану.

Проте працівникам ринку така ідея не сподобалася, вони почали захищати огорожу. Муніципали натомість викликали поліцію, що почала з'ясовувати, чи законне знесення паркану

"Ми не бачимо жодного документу, який би підтверджував, чи власника цієї огорожі, який би сказав, що він є балансоутримувачем і це його огорожа, і який би відповідними документами це підтвердив. І, відповідно, ми не бачимо жодного документу у муніципальної варти, окрім рішення сесії міської ради на демонтаж цієї огорожі", – прокоментував ситуацію заступник начальника ГУНП у Волинській області Сергій Козак. 

Між двома сторонами знову розпочалася перепалка. З’ясовували, хто власник цієї огорожі.

Говорили, що облспоживспілка вважає огорожу своєю власністю, вимагали від муніципалів документів для підтвердження, що це нічийне майно. На противагу їм муніципали доводили, що немає значення, чия це власність, якщо огорожа стоїть незаконно.

В законності дій розбаралася слідчо-оперативна група. Тим часом, на сторінці муніципальної варти Луцька з’явилося повідомлення, що о 16:30 вони продовжать почате. Однак станом на 17 годину ніяких зрушень не було.

Нагадаємо, що у ніч на 5 лютого, відповідно до рішення Луцькради, співробітники муніципальної варти за допомогою спецтехніки розпочали демонтаж торговельних споруд. Проте протестувальники перекрили рух спецтехніки. Підприємцям давали час до 3-го лютого самостійно й добровільно демонтувати свої кіоски. І попереджали, якщо вони цього не зроблять, то споруди та конструкції класифікуватимуться як самочинно розміщені, а використання земельної ділянки під ці споруди – як самовільне захоплення землі, що передбачає "кримінал". 

Зранку, 5 лютого, підприємці заблокували роботу міської ради, зірвали засідання виконавчого комітету та перекрили вулицю Богдана Хмельницького, спричинивши траснпортний "колапс". Після 6 годин "облоги", вони розблокували посадовців міськради та погодилися на зустріч з очільником Волинської ОДА Юрієм Погуляйком 7 лютого.

6 лютого виконувач обов'язків міського голови Григорій Пустовіт заявив, що демонтаж незаконно встановлених торгових кіосків продовжать, адже перенесення ринку підтримує більшість лучан. Своєю чергою очільниця департаменту мунварти Юлія Сиротинська зазначила, що демонтовувати контейнери будуть таким же способом, що й був. 

7 лютого відбулася зустріч підприємців з очільник ОДА Юрієм Погуляйком.

У понеділок, 10 лютого, планувалося розпочати демонтаж паркану навколо ринку, який розміщено без дозвільних документів. Напередодні було надіслано офіційні листи у Головне управління Національної поліції у Волинській області та Луцький відділ поліції ГУНП у Волинській області щодо необхідності забезпечення безперешкодного проведення демонтажу вищезазначеної огорожі та недопущення нанесення травм працівникам департаменту муніципальної варти.

Однак працівники муніципальної варти так і не змогли розпочати демонтаж паркану, адже їм у цьому перешкоджають підприємці та невідомі особи. Відтак Луцька міська рада подала заяву до правоохоронних органів щодо перешкоджання діяльності департаменту муніципальної варти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів