Поділитись:

Луцька «Едельвіка» розповіла, як бореться з плагіатом вишивок

Середа, 29 січня 2020, 20:00

Голова правління ПРАТ «Едельвіка» Юрій Переходько розповів про те, як компанія створює нові візерунки вишивки та бореться із тими, хто їх без дозволу копіює.

Це сталося 29 січня під час заходу «Школа свідомого громадянина», який реалізовує Громадянський Рух «СВІДОМІ». Його засновником є Андрій Покровський.

«Боротися з цим неможливо, ми для себе у цьому переконалися. Раніше патентували, а зараз прийняли рішення створювати більше нових розробок. На сьогодні у нас вже 220 артикулів і 2230 видів малюнків. Маємо великий архів. Що стосуються вишивки, то цим у нас займається чотири художника. Ми не копіюємо. У нас є співпраця із Волинським краєзнавчим музеєм і маємо право використовувати ту збірку вишивок, яку збирала мати Лесі Українки Олена Пчілка. Але й ці вишивки ми осучаснюємо. Але все відбувається з дозволу музею», – розповів Юрій Переходько.

Також додав, що «Едельвіка» подавала до Антимонопольного комітету на тих, хто копіює орнаменти вишивки.

«Відповіді отримали приблизно такі: «те, що ви робите, є надбанням українського народу і всі на це мають право». Ми запитували, що якщо 7 нот у музиці, то це ж теж надбання когось, також  і щодо букв в алфавіті. До Антимонопольного було 5 подань. Ми боремося», – зауважив голова правління.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05:22
25 жовтня 2020
09:34
24 жовтня 2020