Поділитись:

Прописувати купу родичів – безглуздо: розповіли, як планують знесення "хрущовок"

Середа, 29 січня 2020, 04:10

Спроби масової реєстрації родичів в хрущовках "під знесення" безглузді – при видачі нового житла не враховуватиметься кількість прописаних в квартирі.

Про це попередила в ефірі заступниця голови фракції "Слуга народу", представниця Кабінету міністрів у Верховній Раді Олена Шуляк, передає «Обозреватель». Вона розкрила деякі плани нової влади на проєкт реновації старого житла в Україні. 

"У таких хрущовках, старих будинках, уже на один метр квадратний прописані десятки людей: всі родичі, і родичі з найближчих сіл, напевно. У нас же в країні діє застарілий Житловий кодекс, і люди розраховують, що якщо вони більше людей пропишуть, то на кожного по 18 метрів держава виділить. Ну, такого не буде. Це і державі не вигідно, і недоцільно", – пояснила Шуляк.

Вона уточнила, що площа нової квартири залежатиме від розмірів старої. "Будуть якісь метр квадратний на метр квадратний. Незалежно від того, скільки осіб прописано в таких хрущовках. Все це проговорюватиметься і обов'язково фіксуватиметься в законодавстві", – запевнила нардепка.

Шуляк нагадала, що закон про реконструкцію застарілого житлового фонду в Україні існує з 2006 року, проте програма досі не запрацювала. "Закон є. А механізму, який би працював, був правильно описаний в нормативно-правових актах – немає. Давайте будемо чесними. У нас яблуко розбрату: як ми будемо відселяти людей з цих хрущовок?! Хтось захоче, хтось не захоче. Що робити з тими, хто не захоче?" – звернула вона увагу.

За її словами, на сьогодні знесення аварійних хрущовок і переселення людей в нові будинки нікому не вигідно – ані мешканцям, ані інвесторам. "Щоб додержати інтереси усіх зацікавлених сторін – міста, інвестора і мешканців – потрібно напрацювати рішення, яке буде для всіх оптимальним", – зазначила депутатка.

Політикиня повідомила, що депутати спільно з Мінрегіоном вирішуватимуть ці питання в робочій групі. Вона не виключила, що за основу візьмуть проєкт попереднього уряду.

"Цей проєкт є, його потрібно взяти, доопрацювати, і можна буде ухвалювати, я так вважаю", – заявила Шуляк. Зокрема, на її думку, скоріше за все в законі залишиться норма про те, що для реконструкції хрущовки знадобиться згода 75% мешканців.

"Ми це робимо не для того, щоб забудовникам було добре. А тому що в Україні, в Києві, багато таких хрущовок, які вже не можна експлуатувати, настільки вони аварійні", – резюмувала представниця президентської партії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 березня 2020
21 лютого 2020
19 лютого 2020
16 лютого 2020
10 лютого 2020
31 січня 2020
29 січня 2020
25 січня 2020
12 грудня 2019
10 листопада 2019
30 жовтня 2019
25 жовтня 2019
17 жовтня 2019
25 вересня 2019
27 серпня 2019