Поділитись:

За гроші Світового банку більше 2 тисяч волинських медиків пройшли навчання

Вівторок, 28 січня 2020, 12:00

Кількість медперсоналу, який підвищив кваліфікацію у рамках навчального компоненту субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проєкту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей», перевиконано.

Про це повідомили у Волинській ОДА.

Планувалося, що слухачами навчальних модулів буде 1494 особи, однак підняли рівень своїх знань 2052 медиків.

Окрім того, кілька десятків волинян із закладів охорони здоров’я усіх рівнів надання медичної допомоги та представники профільного управління мали змогу побувати за кордоном, де переймали кращі практики тих змін у галузі медицини інших держав, які варто втілювати у життя в Україні.

Навчання розпочалися у 2017-му році з модулів для лікарів загальної практики – сімейних лікарів та сестер медичних загальної практики – сімейної медицини. І загалом упродовж 2 років поспіль відбулося 52 дводенні модулі для цієї цільової аудиторії. А, окрім цього, 5 одноденних модулів провели для лікарів-кардіологів вторинного рівня надання медичної допомоги та лікарів-терапевтів терапевтичних відділень і консультативних поліклінік.

У 2019 році до навчань залучили ще й персонал КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». І загалом минулого року відбулося 40 одноденних модулів. Бо ще задіяли лікарів-сімейників, яким минулоріч викладали нові підходи до лікування інших серцево-судинних недуг, ніж у 2017-2018 роках. Тож, наприклад, лікарі ЗПСЛ за 3 роки навчань охопили сучасні аспекти діагностики та лікування чи не усіх найпоширеніших нозологій.

Усі модулі проходили на базі Волинської обласної клінічної лікарні, яка надавала приміщення на безоплатній основі. Такий крок адміністрації медзакладу – його внесок у якісне впровадження субпроєкту, яке, що важливо, дозволило зекономити кошти на оренді аудиторії для навчань. А матеріально-технічна база лікарні була незамінною для проведення практичних занять, що високо оцінили і лектори, і слухачі.

А от лекції та практичні колегам читали провідні фахівці у галузях кардіології та кардіохірургії краю. Це Ростислав Зубик, лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-кардіолог Медичного центру «Благомед», Володимир Пецентій, лікар вищої категорії, завідувач відділення кардіохірургії Волинської обласної клінічної лікарні, Вікторія Руда, лікар-кардіолог кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, Сергій Саламатін, лікар-кардіолог вищої категорії, завідувач кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст з кардіології УОЗ Волинської обласної державної адміністрації, Ірина Січкарук, лікар-кардіолог рентгенохірургічного блоку та ПІТ кардіологічного відділення Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису Луцької міської клінічної лікарні, Андрій Ягенський, професор, завідувач Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології Луцької міської клінічної лікарні.

Усі лекції та практичні розроблялися ними на основі останніх досліджень, протоколів та рекомендації європейських та світових кардіологів і пройшли затвердження у Світовому банку. Там, до слова, оцінили такий підхід профільного управління до підвищення кваліфікації медперсоналу за рахунок коштів позики.

Задоволені заняттями і самі слухачі. Їм, до слова, за кошти субпроєкту вдалося надрукувати та видати на руки посібники щодо протоколів діагностики та лікування основних серцево-судинних недуг, що забезпечило можливість після власне модулів у будь-який момент мати на робочому столі підказку.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 серпня 2020
11 серпня 2020