Поділитись:

На Волині наклали табу на санітарну вирубку лісів

П'ятниця, 24 червня 2016, 12:21

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик тимчасово заборонив санітарну вирубку лісів.

Відповідне розпорядження він підписав 17 червня, – повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

Документом рекомендовано обласному управлінню лісового та мисливського господарства у межах наданих повноважень "в установленому законодавством порядку вирішити питання тимчасового припинення проведення рубок, у тому числі вибірково-санітарних, суцільних санітарних, лісовідновних, рубок реконструкції, тощо, (за винятком рубок догляду за молодняками – освітлення, прочищення) на території об'єктів природно-заповідного фонду державного та місцевого значення до внесення змін у Санітарні правила в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 року № 555".

Окрім того голова облдержадміністрації рекомендує санітарно-оздоровчі заходи в лісах постійних лісокористувачів області погоджувати із районними державними адміністраціями та Управлінням екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації. При цьому інформувати владу та громадськість про проведену роботу в частині впорядкування вирубки лісів.

Інші ж відомства – управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації та Державна екологічна інспекція в області – повинні повідомити всіх лісокористувачів, які здійснюють лісогосподарську діяльність на території Волинської області і належать до різних сфер підпорядкування, про неприпустимість проведення у підпорядкованих їм лісових масивах незаконних рубок лісу, а також забезпечити контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства України всіма постійними та тимчасовими лісокористувачами, які здійснюють лісогосподарську діяльність на території Волинської області у відповідності до компетенції.

"Мушу констатувати, що на Волині продовжують мати місце факти масової вирубки лісів. Під виглядом санітарних вирубок рубають ділову деревину. Тому й видано відповідне розпорядження. Напевне, знайдуться охочі оскаржити таке рішення, але… Тож тепер без погодження із райдержадміністраціями та відповідними структурами, до компетенції котрих належить відповідне питання, здійснювати санітарні вирубки не можна", – зазначив Володимир Гунчик.

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 червня 2020
02 червня 2020
31 травня 2020
30 травня 2020
27 травня 2020
25 травня 2020
22 травня 2020
19 травня 2020
15 травня 2020
13 травня 2020