Поділитись:

Засудженого до страти в Малайзії українського співака помилували

Четвер, 23 січня 2020, 00:29

Засудженому до страти в Малайзії громадянину України Роману Золотарьову скасували смертний вирок.

Про це у середу, 22 січня, повідомила у Facebook уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова.

Роман Золотарьов – екс-учасник шоу «Х-фактор» та «Битва хорів». До ув’язнення він займався артистичною діяльністю в Україні, але потім вирішив поїхати до Бразилії на заробітки.

Вже у квітні 2017 року співак мав повернутися до України через раптове скасування домовленостей з роботодавцем. Вирушаючи додому, на прохання незнайомих осіб, Роман погодився доправити до Лаосу валізу з речами, попередньо переконавшись, що там дійсно були лише речі. Проте під час пересадки у міжнародному аеропорту м. Куала-Лумпур його затримали митні органи Малайзії і обвинуватили в перевезенні наркотиків. 29 березня 2019 р. Вищий суд м.Шах-Алам засудив українця до смертної кари через повішання.

"Відразу після винесення вироку до мене звернувся батько Романа за допомогою – розпочалася боротьба за долю нашого громадянина. Були проведені телефонні розмови з консулом Посольства України у Малайзії, підготовлені листи та звернення у відповідні правозахисні інституції Малайзії. Я також особисто зверталась до Голови комісії Малайзії з прав людини Тану Шрі Разалі Біну Ісмалілу з проханням сприяти звільненню українця", – повідомила українська омбудсменка.

Завдяки спільним зусиллям Офісу Омбудсмана та українських дипломатів смертний вирок Роману Золотарьову було скасовано.

Наразі, за словами Денісової, Золотарьов уже повернувся на батьківщину й зустрівся зі своїм батьком та представниками Офісу омбудсмана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів