Поділитись:

Волинянин змайстрував диво-інструмент, який сам рубає дрова

П'ятниця, 10 січня 2020, 12:40

Василь Мороз з Олениного, що в Камінь-Каширському районі, змайстрував дровокол. Особливість інструмента в тому, що він сам рубає дрова. 

Про це пише газета "Полісся". 

Чоловікові – 43 роки. Він працює у школі завгоспом і виховує з дружиною трьох діток. Каже, живе як всі: працює, тримає господарство, влітку з сім’єю ходить у ліс по ягоди, гриби. Любить полювання. Також Василь знаний у своїй стороні шанувальник техніки. 

"Маю горно, кувадла, все необхідне. Любитель-самоучка. Можу викувати новий інструмент, так би мовити, з нуля, і підремонтувати плуги чи запчастини до січкарні. Залізо люблю, без того не можу. Уже рука набита, тому виготовити, наприклад, сокиру не становить жодних проблем. Перші спроби були у 9 класі, потім став більше цим займатися і поступово наловчився. А першою роботою була копачка. Довго сидів над нею, але не здався і усе вийшло. За стільки часу вже й складно пригадати, що й у якій кількості робив. В окрузі всі звертаються", – розповів чоловік. 

Дровокол Василь Мороз виготовив самостійно. Найбільше часу знадобилося для пошуку запчастин, адже не завжди вдавалося підібрати необхідне з першого разу. Навіть доводилося шукати серед металобрухту. Готовий механізм запрацював відразу, тільки з часом майстер змінив декілька нюансів для зручності.

"У цього дровокола гідравлічна система. Можна сказати, що в ньому запчастин на пів трактора. Але крутить усе електромотор. Купив мотора, швелера, метал. Зварив раму, припасував колеса. На основі закріпив циліндр, з іншого боку виставив ніж. Збоку встановив мастильний насос МШ-32, розподільник та електромотор. З’єднав усе мастильними шлангами. Електромотор крутить насоса, мастило качає і завдяки цьому працює увесь механізм", – розповів він. 

Майстер підкреслює, що уже багато таких пристроїв роблять, і кожен по-своєму унікальний. Однак переважають редукторні дровоколи на одне лезо, у волинянина – гідравлічний. Він розрубує поліно відразу на 6 частин, а не на 2. Василь Мороз переконує, що його механізм не є занадто затратним. Звичайно, колись довелося вкласти кошти у запчастини, аби змайструвати його, однак далі – мінімально. Єдина витрата – на електроенергію.

Сама ж швидкість "рубання" дров залежить від спритності того, хто закладає колодки. У будь-якому разі виходить швидше, аніж рубати сокирою, ще й на руки та спину значно легше. Так, наприклад, син пана Василя справляється з причепом дров за пів дня. Техніка потужна, перешкод для неї нема: "бере" будь-який вид деревини. Навіть відходи, обрізи з пеньків перерубує. Винахідник вважає, що потужнішого дровокола поблизу немає. До того ж, зараз уся техніка на гідравліці, усі трактори, крани тощо. І робота іде швидше, і значно безпечніший за редукторний, який працює постійно. Тільки встигай закладати поліна – з необережності можна завдати собі травм. А в гідравлічному, зазначив майстер, колодку поклав, важіль натиснув і тоді спрацювало – розкололо. Якщо не натиснути важіль, то мотор не припиняє роботу, але ніж стоїть на місці.

Загалом дровокол працює тихо і легко транспортується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:00
22 липня 2021
21 липня 2021
19 липня 2021
18 липня 2021
17 липня 2021
16 липня 2021
14 липня 2021
12 липня 2021
10 липня 2021