Поділитись:

У черзі була тиждень: історія жінки, якій у Ковелі пересадили нирку

П'ятниця, 10 січня 2020, 09:36

Тетяна Рудаєва стала першою пацієнткою в Україні, якій в Ковельське МТМО пересадили нирку від людини, який загинула (у Ковелі це була перша посмертна трансплантація органу).

Тетяні має бути 35, а хвороба спіткала раптово. Жінка розповіла, як стала пацієнткою та отримала необхідний орган тоді, коли вже готова була зневіритися. Історію опублікували на Всеукраїнській платформі донорства. 

"Мене звати Таня Рудаєва, і скоро мені буде 35. В моєму житті все було добре – ну, як у всіх. Ходила на роботу, все йшло своєю чергою, аж раптом в мене впав гемоглобін. Після аналізів та десятків обстежень все говорило про те, що в мене хворі нирки. Виявилося, що весь цей час в мене було якесь хронічне захворювання нирок. Три місяці я провела в обласній лікарні, мені виписували різні ліки, застосовували велику кількість методик, щоб запустити орган, але жодного результату. Тому я одразу потрапила на діаліз – три рази на тиждень. Ось у лютому було б вже два роки, як я була на гемодіалізі. Звісно, під час лікування я чула про трансплантацію і розуміла, що це єдиний вихід повернутися до нормального життя. Тому ті довгі два роки, поки я була прив'язана до апарату гемодіалізу, почала потихеньку збирати документи до Білорусі, аби стати в чергу. Розуміла, що це довгий процес і чекати доведеться немало. Чому в Білорусь? Бо чула, що багато пацієнтів там успішно оперуються, адже у нас в країні посмертних пересадок не робили. Але потім дізналася, що у нас в Ковелі зробили пересадку нирки від родинного донора. Це дало мені надію, що не доведеться їхати в іншу країну на довгий час та возитися з документами. Тож я вирішила приїхати в Ковель і розпитати деталі. Щонайменше я недалеко живу, адже сама з Володимира-Волинського. Врешті нам з чоловіком вдалося поговорити з Олегом Олеговичем і його командою, вони мені дуже сподобалися, всі справжні професіонали своєї справи. Мені все розказали, детально пояснили, що робити далі, які аналізи потрібно здати. Звісно, я постаралася в найкоротші терміни зробити всі необхідні аналізи. І раптом в неділю вони дзвонять вночі, що є потенційний донор. В черзі я пробула фактично тиждень. Це просто неймовірно, як диво! Тому, звісно, після дзвінка я без вагань зібралася з чоловіком серед ночі і ми одразу приїхали", – розповіла жінка.

Як зазначила вона, страх був, як і щоразу, коли лягаєш на операційний стіл. Проте довіра лікарям давала сили. 

"Вже зараз я можу сказати, що дуже щаслива. І найголовніше – я так невимовно вдячна родині, яка дала згоду на вилучення органу, дуже вдячна їм за те, що вони повернули мене до нормального життя! Також хотіла б звернутися до всіх: я розумію, що це дуже важко втрачати своїх близьких. Але якщо людині вже дійсно констатована смерть мозку і вже не можливо її врятувати, то чому б не допомогти іншим? Одна людина може врятувати одразу декількох інших", – наголосила пані Тетяна. 

Нагадаємо: Ковельське МТМО – у списку закладів охорони здоров’я, які отримали від МОЗ України кошти на проведення операцій із трансплантації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 травня 2021
10 травня 2021
08 травня 2021
05 травня 2021
01 травня 2021
25 квітня 2021
23 квітня 2021
22 квітня 2021
21 квітня 2021
16 квітня 2021
15 квітня 2021
14 квітня 2021
13 квітня 2021