Поділитись:

Замість штанги – шпатель, або Як у луцькому «Колосі» кипить ремонт (ФОТО)

П'ятниця, 10 січня 2020, 08:30

Знайомтеся – це Ярослав Вітер. Йому 27 років. За фахом – професійний спортсмен, спеціалізація – важкоатлет. Спорту він присвятив більшу частину свого життя. Член національної збірної. Ривок – 166 кг. Поштовх – 211 кг. Вагова категорія – 89 кг. У планах – виступи на змаганнях найвищого рівня. Після свят планує готуватися до Кубку України.

Однак з травня 2019 року Ярослав несподівано для себе опанував й інші професії: директор спортзакладу, маляр, штукатур, майстер роботи з плиткою та підлогою. При цьому освоював нові навички в компанії таких же колишніх або чинних атлетів та небайдужих друзів спорту. Усьому виною – бажання зробити кращим заклад, де він починав свою кар’єру, а зараз працює керівником.  

***

«Це мій рідний зал», – зустрічає мене Ярослав на оновленому порозі спортшколи «Колос». Саме тут він почав займатися важкою атлетикою у підлітковому віці, досі тут тренується і планує піднімати штангу й надалі.

Спортшкола «Колос» – це заклад обласного підпорядкування на вулиці Писаревського в Луцьку. Його спеціалізація – це важка атлетика та дзюдо. Однак згодом тут будуть займатися й командними видами спорту, як-от футзал. Також тут гартують свої навички капоейристи та у перспективі будуть займатися каратисти, щойно з’явиться фінансування для роботи тренерів.

Загалом стіни «Колоса» навчають 150 дівчат і хлопців, які опановують важку атлетику, близько трьох сотень юних дзюдоїстів, 150 капоейристів. Щовихідних тут проводять змагання.

У травні 2019 року Волинська обласна рада затвердила Ярослава на посаді директора закладу. Контракт уклали на три роки. Те, що вдалося тут зробити за шість місяців, вражає, хоча роботи ще вистачить. Але куди більше дивує, що левову частку робіт виконували своїми руками самі ж спортсмени, тренери, батьки. Фотозвіти регулярно викладає на своїй сторінці Андрій Авраменко, директор Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності. Його Ярослав називає головним ентузіастом процесу.

***

Те, що в «Колосі» свіжий ремонт, а де-не-де ще процес триває, видно неозброєним оком з першого кроку. Вхід повністю оновлений: вставлені металопластикові двері та перегородки, на підлозі – нова плитка. Доробити залишається стелю і саму паркову поруч із закладом.

Так виглядав вхід до школи ще кілька місяців тому><span class=Так виглядав вхід до школи ще кілька місяців тому

Тепер тут оновлений вхід><span class=Тепер тут оновлений вхід

 

У новому холі ліворуч – мінікафе, де можна випити кави батькам, очікуючи дітей з тренування. Досі тут була гардеробна, яку не використовували. Посередині холу – новорічна ялинка з кріслом-качалкою та пледом в клітинку. Праворуч – дві нові вбиральні, де змінювали все.

«Тут ніби був туалет, але туалетом це важко було назвати. Ми переробили все», – каже Ярослав Вітер.

На першому поверсі одразу заходимо в зал важкої атлетики. Це приміщення відремонтували ще у грудні 2018 року. Фактично звідси і почалася вся ремонтна епопея.

Зал до ремонту><span class=Зал до ремонту

Зал після ремонту><span class=Зал після ремонту

«У буквальному сенсі цих слів раніше тут могла на голову впасти стеля», – каже Ярослав.

У 2019 році для ремонтних робіт 300 тисяч гривень «Колосу» виділило місто, ще 170 тисяч дав обласний бюджет. Частину коштів вдалося залучити від орендарів та меценатів, які колись займалися спортом.

Ці гроші пішли на закупівлю обладнання та виконання специфічних робіт, які потребують спеціального обладнання. Наприклад, монтажу натяжної стелі чи заміну вікон. До слова, заміна вікон з внутрішньої сторони якраз тривала у великому залі. Виконавець робить монтаж у борг, йдучи на зустріч спортзакладу. 

Уся ж інша робота лягла на плечі працівників спортшколи і небайдужих.

«Чесно кажучи, я не думав, що все будемо робити самі. Але якось цей процес затягнув… Почалося все з роздягальні. Попросили хлопців про допомогу. Зробили роздягальню, то давайте й коридор. І пішло-поїхало. З коридору до холу перейшли, туалету і так далі», – пригадує Ярослав. 

Якби платили за роботу майстрам, то не вистачило би фінансів на туалети та хол.

У залі для бойових мистецтв змінили освітлення та двері. Капоейристи привезли своє тренажерне обладнання.

Геть маленькі атлети тепер займаються у колишньому актовому залі, який обладнали під зал для занять спортом. Тут невелике приміщення, встелене матами, яке чудово підходить для геть малих дітей.

У планах доробити роздягальні та парковку, завершити сауну, яка не функціонує четвертий рік. Свого часу це приміщення затопило. Сауна спорткомплексу необхідна для якісної реабілітації атлетів.

У великому залі, який призначений для футзалу, замінили підлогу. Де підгнила – зрізали дошки, а де ні – стелили просто новий шар. Тут залишається відшліфувати поверхню та полакувати. Після завершення в залі також буде частина для важкої атлетики, відділена стіною.

Поки ми говоримо, неподалік проходить його заступник Олександр Гнєдов, який відповідає за господарську частину, сварячись, що ми не вимкнули світло.

«Бачте, людина на своєму місці, все контролює, економія. Як і має бути», – каже Ярослав.

«Мені найголовніше зараз залучити до роботи людей, які би працювали в школі. Наприклад, зараз потрібен бухгалтер, людина, яка буде здійснювати закупівлі. Багато є паперової роботи, з якою ніхто не вчив працював. Утім, якщо взявся, то треба вже доробити», – каже зрештою Ярослав Вітер.

Ще зроблені не всі розглядальні. Так виглядає одна з тих, що потребує ремонту><span class=Ще зроблені не всі розглядальні. Так виглядає одна з тих, що потребує ремонту

Так виглядають оновлені роздягальні><span class=Так виглядають оновлені роздягальні

А у такому приблизно стані були вбиральні школи.><span class=А у такому приблизно стані були вбиральні школи.

Тепер душові виглядають так><span class=Тепер душові виглядають так

(Фото зі сторінки А. Авраменка у Фейсбук)

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 вересня 2020
17 вересня 2020
10:25
09 вересня 2020
06 вересня 2020
16:10
09:20
05 вересня 2020
04 вересня 2020
31 серпня 2020
11:06
30 серпня 2020
20:35
11:40