Поділитись:

У Польщі ув’язнені семеро українців через запит РФ про екстрадицію

Вівторок, 31 грудня 2019, 08:19

Протягом 2016-2019 років, у Польщі затримали 19 громадян України через внесення даних щодо них до системи Інтерпол для подальшої екстрадиції до Російської Федерації.

Про це Громадському радіо повідомили у Міністерстві закордонних справ України. 

Нині ж у Польщі ув’язнені семеро українців у зв’язку із запитами про їхню екстрадицію до Російської Федерації.

Ще трьом українцям, які також розшукуються російською стороною, суд обрав запобіжний захід у вигляді заборони залишати територію Польщі.

В українському МЗС додали, що видачу російській стороні чотирьох громадян України було унеможливлено. Яким чином, у відомстві не пояснили. 

Так само там не пояснили, де перебувають ще п’ятеро затриманих.

Як розповіли Громадському радіо у МЗС, підставою для підготовки запитів про екстрадицію, здебільшого, була підозра затриманих громадян у причетності до вчинення правопорушень – торгівля зброєю, контрабанда наркотичних засобів, розбійні напади. 

Водночас, як раніше повідомив Громадському радіо представник Уповноваженого з прав людини Андрій Мамалига, йдеться про затримання у Польщі добровольців і учасників АТО.

«Нібито Польща заявляє, що їх видавати не буде, але й відмовляється їх звільняти. Таким чином, запущений так званий екстрадиційний механізм, який чітко виписаний у відповідних конвенціях. З одного боку Польща каже: «Ми виконуємо взяті на себе міжнародні зобов’язання, в тому числі — перед Росією». А з іншого боку — «Ми підтримуємо Україну у її боротьбі проти Росії». Для того, щоб це вирішити, потрібно ухвалити політичне рішення — ви все-таки підтримуєте Україну, чи виконуєте міжнародні зобов’язання», — заявляв Мамалига.

Нагадаємо, 9 листопада у Польщі на прикордонному пункті Дорогуськ за запитом Росії затримали співробітника секретаріату Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Ігоря Мазура

Відразу після затримання Мазура Міністерство внутрішніх справ направило подання про вилучення ветерана з розшуку Інтерполу.

14 листопада Ігор Мазур повернувся в Україну.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 вересня 2020
12:00
21 вересня 2020
16 вересня 2020
06 вересня 2020
04 вересня 2020
02 вересня 2020
28 серпня 2020
23 серпня 2020
20 серпня 2020
19 серпня 2020
10 серпня 2020