Поділитись:

З липня на українських митницях "фільтруватимуть" автомобілі та вантажі

Понеділок, 20 червня 2016, 10:20

Кабмiн своєю постановою запровадив обов'язкову фото- й вiдеофiксацiю проходження митних процедур на державному кордонi України.

Про це повідомляє газета "Експрес".

"Насамперед йдеться про огляд вантажу й транспортних засобiв. Постанову прийняли через те, що нинi митнi процедури фактично не виконують. Лише формально ставлять пташку про те, що їх нiбито пройдено. Як правило, такi процедури здiйснює безпосередньо митник, i належної системи контролю за цим не встановлено", – розповiдає Юрiй Федчишин, експерт iз питань податкової полiтики Iнституту суспiльно-економiчних дослiджень.

З його слів, з 1 липня митнi процедури знiматимуть на вiдео, й тому буде вже не так просто обiйти контроль i робити махiнацiї.

"Якщо в машинi везли, скажiмо, телевiзори, i митник iз камерою оглянув цей товар, то вiн не зможе написати, що в машинi було щось iнше. Важливий момент - початок зйомки вiдео. Нинi за процедурою митник має ввiмкнути камеру лише перед тим, як пiдiйде до транспорту, а не з моменту його входження в зону митного контролю для огляду. Це дає можливiсть створювати потрiбну картинку. Тепер вiдео починатиметься не як окремий фiльм про вже пiдготовлений автомобiль iз вантажем, а з моменту входження транспортного засобу в зону митного оформлення", – зазначає фахівець.

Як повідомляє Юрій Федчишин, це зменшить можливiсть пiдготовки авто, а також вантажу для того, щоб вони мали "правильний" вигляд, коли знiматимуть на камеру. Однак, зазначає експерт, можливостi для певних манiпуляцiй все ж залишаються. Наприклад, якщо автомобiль будуть знiмати вже пiсля того, як у ньому змiнили вмiст. Однак позитивний ефект вiд нових процедур безперечно буде. Це сприятиме зменшенню корупцiї й контрабанди.

Мiнiстр фiнансiв Олександр Данилюк зауважив, що, крiм фото- та вiдеоматерiалiв огляду вантажiв, будуть також записувати коментарi дiй митникiв.

Як пояснює Юрій Федчишин, митник має розповiдати, що саме бачить i робить, щоб потiм нi в кого не виникало сумнiвiв, що митник думав iнакше, нiж показує камера. Система запроваджується з 1 липня. З iншого боку, можливо, буде прийнято рiшення про вiдтермiнування виконання постанови через брак технiчних ресурсiв.

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 липня 2020
04 липня 2020
03 липня 2020
30 червня 2020
22 червня 2020
20 червня 2020
19 червня 2020
07 червня 2020
04 червня 2020
29 травня 2020
15 травня 2020
12 травня 2020
07 травня 2020
22:10