Поділитись:

Як повернути викрадені з банківської картки гроші

Неділя, 19 червня 2016, 20:55

В Україні нерідко викрадають кошти через мережу банкоматів збанкрутілих фінустанов.

Недобросовісні працівники надають хакерам необхідну інформацію для доступу до рахунків клієнтів або для зчитування даних при контакті картки із банкоматом, – повідомляє портал "Знай".

"У банках, які занепадають, вже слабкий контроль безпеки, і хакери запускають віруси у тисячі банкоматів тієї чи іншої мережі банків. Ці віруси запам'ятовують дані власників карток і автоматично спустошують їхні рахунки", – зазначив юрист Ростислав Кравець.

Він розповів про 4 кроки, які допоможуть врятувати викрадені із картки гроші.

1. Встановіть СМС-банкінг

Кілька великих банків пропонують цю послугу безкоштовно. Решта беруть за неї від 20 до 50 грн у рік. Проте навіть якщо у вашому банку ця послуга платна, не шкодуйте на неї грошей.

"Завдяки СМС-банкінгу ви будете отримувати інформацію про рух ваших коштів: невдалу операцію зняття чи вдалу. Якщо прийшло повідомлення, що з вашого рахунку зняли кошти, а ви їх особисто не чіпали, то варто одразу заблокувати картку", – пояснив юрист.

2. Телефонуйте на "гарячу лінію" банку при підозрілих операціях

Після того, як прийшла СМС про невдалу операцію зі зняття коштів, а ви її не робили, телефонуйте на "гарячу лінію" банку. Після повідомлення просіть оператора кол-центру заблокувати картку.

"Є безліч хакерських схем, за допомогою яких зловмисники можуть спустошити вашу картку. Це можуть зробити, знаючи дані вашого рахунку або ж отримавши доступ до бази даних банку", – розповів Ростислав Кравець.

3. Йдіть у банк писати заяву

Після того повідомлення на "гарячу лінію" про зникнення із вашого рахунку коштів йдіть у банк. Напишіть заяву про зникнення коштів.

"На ній поставте число й попросіть, аби працівник банку поставив печатку. Це означатиме те, що банк повідомлений про ваш випадок і прийняв ваше звернення до уваги. За всі подальші проблеми із вашим рахунком точно відповідатиме фінустанова", – зазначив юрист.

4. Зверніться у поліцію

Після зникнення коштів із картки варто піти в поліцію й написати там заяву про те, що з вашого рахунку викрали певну суму. Потрібно зазначити, що своїх даних ви не розголошували.

"У банку радитимуть написати заяву в їхню службу безпеки. Можуть казати, що до поліції звертатися не обов'язково. Однак не слухайте їх. Після таких дій фінустанова не може вам відмовити у відшкодуванні втрачених коштів", – запевнив юрист.

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 травня 2020
24 травня 2020
20 травня 2020
18 травня 2020
15 травня 2020
11 травня 2020
08 травня 2020
07 травня 2020
05 травня 2020
29 квітня 2020
27 квітня 2020
24 квітня 2020