Поділитись:

Справа Шеремета: підозрюваного Андрія Антоненка взяли під варту

Субота, 14 грудня 2019, 10:22

Печерський райсуд Києва арештував підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета, атовця Андрія Антоненка.

Про це пише «Українська правда».

Суд ухвалив застосувати до підозрюваного Антоненка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 08.02.2020. Також, за інформацією «Інтерфакс-Україна», на такий же строк арештували волонтерку та дитячого хірурга Юлію Кузьменко.

«Відносно моїх правих і лівих уподобань, як зазначено було у повідомленні. Я народився в єврейському районі, я наполовину єврей, у мене дід польський єврей. Ви несвідомо, своїм висновком упередженим уже нанесли образу мені особисто і моїй сім’ї...», – зауважив Антоненко.

Також він озвучив кілька відмінностей між собою та людино, яку зафіксували камери спостереження.

«Я з 13-го року ношу бороду цільну, вона або довша, або вона коротша, але вона суцільна. Людина у відео носить борідку форми «еспаньйолка», із вибритими повністю щоками. У мене є декілька особливостей, які мене відрізняють від багатьох людей. У мене плечі трошки покаті, трошки видовжена шия, що геть не стикається з людиною, яка виглядає там. Плюс ще один момент – вуха. Мої вуха зламані, бо я займаюсь боротьбою, там людина з ціленькими вушками. І ще один момент, характерна риса – мої руки, вони вкриті татуюваннями. Якщо подивитись на людину на відео, то там геть цього немає», – зауважив Андрій Антоненко.

Та додав, що буде співпрацювати.

«Зобов'язуюсь надавати повне сприяння, будь-яку інформацію, з'являтися на вказаний час, що на виклики, що на допити, на будь-які вимоги... Хотів би зазначити. Людей, які зазначені в тому угрупувані, там є люди, з якими я просто не знайомий, не знаю про їх існування – Дугарь (підозрювана Яна Дугарь – УП)»,– озвучив Антоненко.

Суддя Сергій Вовк задовольнив клопотання прокуратури про арешт.

Своєю чергою, захист просив не арештовувати Антоненка. Адвокати вважали, що суд взагалі має не застосовувати запобіжний захід і просили про будь-який м'якший варіант, ніж арешт.

На початку засідання прокурор долучив до матеріалів справи документи про вилучення у будинку Антоненка деталей вибухівки.

Захист надав суду відзнаки атовця та характеристики на нього. Зокрема, про готовність взяти Антоненка на поруки заявили музикант Сашко Положинський, депутат Яна Зінкевич.

Слідство вважає Антоненка організатором убивства Шеремета: нібито він, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості», намагався вбивством привернути увагу до таких поглядів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 липня 2020
08 липня 2020
03 липня 2020
01 липня 2020
30 червня 2020
29 червня 2020
28 червня 2020
25 червня 2020
23 червня 2020
22 червня 2020