Поділитись:

Де заховати подарунки на Новий рік: майстер-клас для батьків*

Вівторок, 10 грудня 2019, 21:02

Щороку ближче до 31 грудня батьки зі всієї земної кулі починають ламати голову над тим, як зробити свято для дитини незабутнім. Як здивувати? Що подарувати? Без сумнівів, найважливіше для дитини – бути в оточенні батьківської уваги та турботи. Але всім нам хочеться підкріпити дитячу віру в дива й зробити вручення подарунка незвичайним і незабутнім.

Сьогодні Будинок іграшок, що знаходиться на 1-му поверсі РЦ «Промінь», розповість про те, як і де найкраще заховати подарунки на Новий рік, щоб вийшов справжній сюрприз.

Досвідчені батьки не дадуть збрехати: обрати і купити подарунки – найлегший етап. Труднощі чекають потім: омріяний малюком трофей треба непомітно пронести додому, спакувати та заховати. Сюрпризу не вийде, якщо допитливий дитячий розум виявить бажаний згорток завчасно. Але ховати, увага, треба так, щоб потім було легко дістати власноруч прихований «скарб» перед боєм курантів.

Знайди мене, якщо зможеш

Це справжнє мистецтво – ховати дитячі подарунки! Отже, в добірці місць-фаворитів для зберігання сюрпризів – «класика жанру», яка не старіє:

 • балкон. Один із кращих варіантів взимку, адже зайвий раз і без потреби дитя не суватиме туди свого носа. Однак, якщо погода підведе і до Нового року буде не холодно, слід приховати подарунки за банками із закрутками в шафі, якщо така на балконі є;
 • валіза. Є у вас велика містка валіза? Чудово! Якщо у неї ще й є кодовий замок – ціни їй немає, оскільки це автоматично перетворює її на сейф;
 • планка під кухонним гарнітуром. Тут би і Шерлоку довелося поламати голову. Відсуваєте нижню планку під кухонними фасадами і ховаєте туди «скарб». Очевидний мінус цієї локації – підходить лише для невеликих коробочок;
 • кофр для одягу, в який в щільному непрозорому пакеті складається згорток. Конструкцію ставлять на вішак, зверху вішаєте піджак;
 • офіс. Якщо ваш шеф і колеги не проти, то це, мабуть, найбільш надійний варіант;
 • квартира доброго сусіда, який все розуміє. Ну, тут все зрозуміло.

У святковій метушні постарайтеся не забути, де сховали подарунок. Поставте нагадування на телефоні або залиште записку на робочому столі.

Типові помилки батьків

Буває, що хоч подарунок і був захований на совість, дитині все ж вдалося випадково його знайти. Часом діти шукають подарунки з цікавості, бо не в змозі  довго терпіти до Нового року. Ось місця, де ховати сюрпризи не варто:

 • під ліжком. Це перше місце, куди зазирають діти в пошуках свого подарунка. А якщо вони навіть і не збиралися шукати, то м'ячик, що закотився під ліжко, їх туди все одно приведе;
 • багажник машини. Як показує практика, мало який подарунок збереже товарний вигляд, полежавши там в зимовий час.
 • верхня шафка на кухні. Батьки мають рацію в тому, що чадо туди не добереться. Але це не означає, що дитина не зможе побачити подарункову коробку, якщо ви ненароком відчинете при ній дверцята;
 • шафа для білизни – без коментарів: мастхев у списку місць, які обшукує дитина.

Що, якщо подарунок все ж знайшли?

Якщо маля все ж виявило коробку з подарунком завчасно – не панікуйте. Не треба кричати на дитину і карати її. Якщо малюк вірить в Діда Мороза, скажіть, що за одну ніч він не встигає принести подарунки всім дітям. Щоб не вибитися із сил, він приносить деяким малюкам сюрпризи заздалегідь. Якщо коробку ще не встигли розпакувати, запропонуйте малюку покласти її на місце та дістати в Новий рік.

Що робити, якщо дитина вже в тому віці, коли знає, що подарунки ховають мама і тато? Дайте їй зрозуміти спокійним тоном, що це нечесно – цілеспрямовано шукати подарунок, адже це псує весь сюрприз. Покладіть знайдене на місце і скажіть, що подпруєте на Новий рік.

Перше завдання під назвою «заховати новорічний подарунок» ми виконали, рухаємося далі.

Всі на квест

Сучасні діти вже давно не змушують батьків довго думати над подарунками, а активно замовляють бажані презенти, пишуть листи святому Миколаю та Діду Морозу. І тим не менше, трепетно чекають урочистого моменту вручення. Ось чому так важливо не обирати варіант дарування «з рук в руки», а заховати подарунок так, щоб цей особливий день запам'ятався. Один із очевидних варіантів вирішення цього завдання – саморобний батьківський квест.

Алгоритм дій наступний: 

 • необхідно обрати 5-10 місць, де будуть знаходитися підказки (наприклад, в ящику з іграшками, під килимом, в мисці з крупою, в кульці на ялинці), і стратегічну локацію, де ви заховаєте подарунок (скажімо, диван у вітальні). Не ховаємо нічого на антресолях, шафах і люстрах;
 • намалюйте карту квартири, відзначаючи на ній основні точки веселого маршруту;
 • постарайтеся, щоб частина вигаданих вами завдань і підказок була пов'язана з історіями, відомими лише вашій родині. Квест стане душевним і сімейним.

Коли все готово, складіть карту в конверт. Діти знаходять під ялинкою лист від Діда Мороза/святого Миколая/спецагента, але замість привітань там – випробування на кмітливість та швидкість. І понеслася: шаради (зібрати з букв в конверті назву наступного місця з підказкою/написати слово-підказку навпаки), короткі кросворди, смішні активності (наприклад, збити контейнер із підказкою «сніжками» з паперу), GPS-навігатор («зроби від дверей ванної 5 кроків на північ, потім – 2 кроки на захід») і так далі. Азарт візьме своє, і діти візьмуться за справу. Не виключено, що пошук викличе більший ажіотаж, ніж виявлений презент.

Як заховати подарунки на Новий рік для малюків?

Краще підготувати спрощені варіанти завдань, типу «тепло-холодно» або найпростіших загадок, а подарунок заховати в коробці під повітряними кульками, наприклад. Якщо ваші діти старшого віку, краще намалювати піратську карту в дусі «Острова скарбів», задіяти компас і математичні задачки.

Гадаємо, ви і самі були б не проти пройти такий квест, якби для вас його хтось продумав. Нічого надскладного в тому, щоб оригінально заховати новорічні подарунки, творчо обігравши їх вручення дітям, немає. Ставши дорослими, діти з трепетом і любов'ю будуть згадувати такі моменти дитинства. Втім, ніщо вам не заважає зробити новорічний квест з «добуванням» подарунка сімейною традицією.

Надрукувати
мітки:
коментарів
31 липня 2020
23 липня 2020
19 липня 2020
17 липня 2020
16 липня 2020
13 липня 2020
06 липня 2020
02 червня 2020
30 травня 2020
29 травня 2020
28 травня 2020
22 травня 2020
21 травня 2020